Posłuchaj singla Tail Girl & Nervous Guy w wyjątkowym wykonaniu

Okładka_Girl&NervousGuy_Shake_The_Tree

20 kwietnia ukazała się debiutancka płyta projektu Girl & Nervous Guy. Grupę współtworzą znana z Oszibarack Patrycja Hefczyńska oraz muzycy C.K.O.D. Marcin Kowalski i Łukasz Klaus. W ramach promocji wydawnictwa formacja zarejestrowali trzy utwory z płyty w szczególnych dla nich miejscach w Łodzi.

Do tej pory zaprezentowaliśmy dwa z nich „Puncak Jaya” i „Bella Tul”. Ostatni utwór – „Tail” zarejestrowany został w pofabrycznej przestrzeni łódzkiej „Ziemi Obiecanej” przy al. Piłsudskiego 135, na dachu byłej Manufaktury  „Heinzela i Kunitzera”. Znajduje się tu m.in. Bajkonur, w którym zespół  na co dzień gra próby. Odbywają się tu też różne imprezy i koncerty.

wystąpili:
Patrycja Hefczyńska – wokal, gitara
Marcin Kowalski – bas, chórki
Łukasz Klaus – syntezator
Szczepan Garstka – bit maszyna
Wojciech Michalec – gitara

Wcześniej w ramach cyklu Girl & Nervous Guy zrealizowali akustyczną wersję „Puncak Jaya”. Nagranie pochodzi z Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Oraz „Bella Tuk” nagrany w windzie towarowej w byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego WI-MA w budynku Manufaktury „Heinzla i Kunitzera”.

Girl & Nervous Guy to debiut, natomiast grupę tworzą muzycy znani z zespołów: Husky, Oszibarack, C.K.O.D. i NOT – Patrycja Hefczyńska, Marcin Kowalski i Łukasz Klaus.

20 kwietnia nakładem Warner Music Poland ukazała się ich płyta „Shake The Tree”.