POWAŻNY KŁOPOT MICHAŁA SZPAKA

IMG_0447-2_lekka

Po decyzji o zgłoszeniu swojego utworu “Such Is Life” do KonkursuPiosenki Eurowizji Sztokholm 2016Michał Szpak nieoczekiwanie stanął na rozdrożu.

Artysta dostał  mnóstwo sygnałów od posiadających płytę fanów, iż jest tam jeszcze jedna piosenka, która mogłaby na Eurowizji nieźle namieszać – to “szeroki” popowy utwór “Color Of Your Life“.

Michał ma teraz dylemat, gdyż obydwie piosenki są mu bliskie.

Prosi zatem publiczność o opinie i może właśnie głosy odbiorców pomogą mu w ostatecznym wyborze swojej propozycji na Eurowizję.

Michał Szpak : “Kochani, wasza opinia jest dla mnie bardzo cenna. Obie piosenki są mi bardzo bliskie, więc nie jestem do końca obiektywny. Liczę na waszą pomoc – piszcie, głosujcie, pomóżcie mi wybrać. Będę bardzo wdzięczny.”

Wielokrotnie nazwisko Michała Szpaka pojawiało się w kontekście Eurowizji. Ten młody, charyzmatyczny artysta, posiadający jeden z najlepszych głosów w Polsce już od kilku lat zachwyca nas swoimi występami na żywo. Ostatnio doceniła go publiczność i widzowie Festiwalu w Opolu – wokalista wygrał SuperPremiery 2015.

Wiele osób z branży i spoza niej namawiało Michała do wzięcia udziału w Eurowizji. Zdaniem wielu liczących się zagranicznych portali eurowizyjnych Michał Szpak jest idealnym polskim kandydatem na Konkurs Eurowizji.

I w końcu stało stało się – propozycjami  Michała Szpaka na Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju w 2016 roku w Sztokholmie,  jest monumentalny utwór “Such Is Life” oraz brawurowo wykonany “ Color Of You Life“.Obydwie propozycje pochodzą z najnowszego albumu artysty “Byle Być Sobą”- płyty, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno krytyków jak i odbiorców.

W “Such Is Life” – niektóre partie wokalne Michał wykonuje kontratenorem. Utwór nasycony jest brzmieniami symfonicznymi – w nagraniu rozbrzmiewają żywe instrumenty.

Właśnie powstał nakręcony z rozmachem teledysk do eurowizyjnej propozycji Michała Szpaka.

Większość zdjęć zrealizowano w Parku Krajobrazowym w Bukowcu k. Jeleniej Góry. W teledysku pokazane są piękne, romantyczne polskie krajobrazy z widokiem na Śnieżkę.

Pozostałe ujęcia zrealizowano w SQMStudio oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Reżyserem i autorem zdjęć  jest Janusz Tatarkieiwcz. Mistyczne obrazy z planu klipu mocno korespondują z muzyką, wprowadzając widza w niezwykły, refleksyjny nastrój.