Prawdziwe muzyczne odkrycie! SIGALA „EASY LOVE”

A1883F1D-91BD-48F4-AD02-3B3F53AF1294

Stwierdzenie, że ostatnie miesiące nie były dla Sigala pełne wrażeń byłoby kłamstwem. Jego singiel już jest rozgrywany przez szereg stacji radiowych i nic nie wskazuje na to, że artysta ma zamiar zwolnić – obecnie pracuje w studio nad nowymi hitami.

W jego debiutanckim uwtorze „Easy Love” usłyszymy sample przeboju The Jackson 5 ABC! SIngiel już kilka dni po powrstaniu grany był  w Ministry of Sound – prestiżowym londyńskim klubie! Muzyka może być podsumowana jako pełna emocji i podnosząca na duchu, z odrobiną nostalgii charakterystyczną dla lat 90.

Sigala może pochwalić się bogatym, muzycznym wykształceniem – lekcje pianina rozpoczął już w wieku 8 lat. Podczas studiów na uniwersytecie Westminster skupił się na muzyce jazzowej. Takie doświadczenie pozwoliło mu doszlifować swoją technikę i styl. Lecz z upływem lat odkrył w sobie zamiłowanie do muzyki dance – a to wszystko za sprawą słuchania takich zespołów jak Pendulum, Sub, Focus, Fatboy Slim czy The Prodigy. To właśnie ci artyści i muzyka z lat 90 (szczególnie R’n’B i Garage) mieli największy wpływ na jego późniejszą twórczość.

Oprócz pracy nad swoimi projektami, Sigala dalej znajduje czas na pisanie dla innych artystów: niedawno współpracował z Felixem Jaehnem oraz Ellą Eyre, której pomagał przy singlu „Good Times”.

Bez wątpienia ostatnie miesiące były dla Sigala przełomowe, lecz jak sam mówi, ma jeszcze długą drogę przed sobą. Biorąc pod uwagę jego ogromne ambicje i wytrwałość, można śmiało sądzić, że on dopiero się rozkręca.