Premiera debiutanckiej płyty Darii Zawiałow już dziś!

daria_front_web

NAJCIEKAWSZY TEGOROCZNY DEBIUT NA POLSKIEJ SCENIE ALTERNATYWNEJ! PREMIERA JUŻ DZIŚ!

POSŁUCHAJ/KUP PŁYTĘ DARII ZAWIAŁOW „A KYSZ!” TUTAJ

To jeden z bardziej wyczekiwanych debiutów płytowych tego roku i zapowiedź nadejścia nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej. Debiutancki album Darii Zawiałow zatytułowany „A kysz!” od dziś dostępny jest we wszystkich sklepach muzycznych!

Na tę płytę czekało wielu, a środowisko dziennikarzy muzycznych od dawna bacznie obserwowało poczynania młodej wokalistki. Daria jednak skrupulatnie budowała napięcie wokół swojego debiutu, raz po raz zdradzając kolejne szczegóły. Single, które zaprezentowała do tej pory to „Malinowy Chruśniak” (ZOBACZ TUTAJ) i „Kundel Bury” (ZOBACZ TUTAJ). Oba klipy cieszą się dużą popularnością polskich internautów. Łącznie zostały obejrzane już ponad 2 miliony razy! Artystka zaprezentowała w internecie również dwa nagrania z Live Session, które można zobaczyć tutaj: LWY” i „CHAMELEON”. Wszystkie utwory znalazły się na krążku „A kysz!”.

Płyta jest kulminacją wszystkiego, co zbierało się we mnie od dłuższego czasu. Przez kilka lat ja i mój przyjaciel, a także producent albumu, Michał Kush, docieraliśmy się muzycznie, aż złapaliśmy falę, która poniosła nas do tworzenia tego, co zaczęło zaskakiwać i cieszyć. Utwory są zróżnicowane, a jednak spójne. Są momenty radości, zawadiackiej figlarności, a nawet lamentu, rozpaczy czy manifestu. Nie wszystkie teksty, które napisałam, mówią o mnie. Czasami opowiadam historię. Charakteru całości dodają gitary nagrane przez współkompozytora Piotrka „Rubensa” Rubika i muszę przyznać, że często inspirowało mnie ich brzmienie. Płyta jest więc i elektroniczna i gitarowa. Ostra i chłodna. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu kąt dla siebie” – mówi Daria.

Spore wrażenie robią śmiałe, ambitne, pełne poetyckich wersów teksty Darii. W połączeniu z porywającymi interpretacjami wokalnymi są intrygującą zapowiedzią nowej jakości na naszym rynku muzycznym. Sama Daria twierdzi, że śpiewa dla siebie, narzeczonego i bliskich. A co, jeśli to, co tworzy dotrze również do innych ludzi, jeśli ta twórczość sprawi tym ludziom radość? „To będzie piękna historia” – mówi Daria.

 

Tracklista:

1 Malinowy Chruśniak
2 Kundel Bury
3 Skupienie
4 Miłostki
5 Lwy
6 Chameleon
7 Nie Wiem Gdzie Jestem
8 Król Lul
9 Pistolet
10 Noce Ukryte
11 Niemoc