Premiera nowego albumu Marceliny „Gonić burzę”

okladka_mala

„To już moja trzecia płyta, jestem, więc trochę zestresowana, ale też podekscytowana, bo zdecydowanie weny i pomysłów nie brakuje. Mam bardzo dobry czas twórczy, mnóstwo pomysłów, które w połączeniu ze zdobytym podczas ostatnich lat doświadczeniem w studiu jak i na scenie, znalazły swoje ujście właśnie w tym krążku. Uważam, że ta płyta to mój duży artystyczny krok w przód.  

Nad kompozycjami i aranżacjami pracowałam wspólnie z Robertem Cichym, który jest producentem albumu.

Nagrania realizowaliśmy głównie w studiu Jana Komara na warszawskiej Pradze, więc był to mój drugi dom, w którym dobrze się czułam, a moja płyta nabrała tam odpowiedniego klimatu.

DSC_9176

Cieszę się, że wszyscy muzycy, z którymi, na co dzień koncertuję przyczynili się do powstania albumu; Robert Cichy oprócz wspólnych ze mną kompozycji i czuwania nad produkcją wprowadził rewelacyjne gitarowe brzmienie, Jacek Szafraniec bas, a Marcin Ułanowski nagrał perkusję. Na płycie pojawiły się też gościnnie skrzypce, a jeden z tekstów powstał wspólnie z Budyniem z zespołu Pogodno 🙂 Płyta, której nadałam tytuł „GONIĆ BURZĘ” dokładnie odzwierciedla mój stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierzam.”  

Pierwszym singlem z nowego albumu jest utwór „Nie mogę zasnąć”. To piosenka o bezsennych nocach, kiedy nie wiesz czy już śpisz czy jeszcze nie, bo ciągle coś cię wybudza, a zarazem przed oczami ma się te dziwne, niepołączone ze sobą historie i obrazy jak z Hitchcock’a. Muzyka też jest trochę cięższa, stąd taka inspiracja.

Brudne brzmienia gitar przemyca Robert Cichy – producent płyty. Klimat utworu zbliżony jest do tego, czego można spodziewać się na koncertach.

Koncerty:

17.10 Elbląg / Mjazzga
18.10 Olsztyn / Nowy Andergrant
23.10 Warszawa / Hybrydy
24.10 Łódź / Scenografia
30.10 Racibórz / Przystanek Kulturalny Koniec Świata
8.11  Kraków / Zaścianek
21.11 Gniezno / Szuflada
22.11 Gdańsk / Kwadratowa