Premiera płyty i koncert Ms. Obsession w radiowej Czwórce

W piątek 27 października w audycji „Będzie głośno!” wystąpi Ms. Obsession – laureatka konkursu radiowej Czwórki i Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Artystka zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Manekin”, której premiera odbędzie się w dniu koncertu. Początek audycji o godz. 18.00.

Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł to artystka charakteryzująca się indywidualizmem, wnikliwością i refleksją nad życiem wewnętrznym człowieka. Zaczynała buntowniczo w rockowym zespole Cheap Wine, później był soulowy projekt Apple Tree (laureat Coke Live Fresh Noise w 2007 roku). Jednak dopiero jako Ms. Obsession, mogła w pełni dać wyraz swoim nieograniczonym, wyrazistym, niekiedy wręcz abstrakcyjnym wizjom. Choć tworzy w muzyce elektronicznej, w jej stylu można dostrzec inspiracje takimi artystami jak: Michael Jackson, Erykah Badu, Queen, Massive Attack, Jamie Woon, FKA Twigs, czy David Lynch, a nawet Salvador Dali.

– To młoda, ale bardzo dojrzała artystka – mówi Damian Sikorski, pomysłodawca konkursu i gospodarz audycji „Będzie głośno” – kiedy usłyszałem ją po raz pierwszy poczułem świeżość w jej muzyce. To było coś naturalnego i niepisanego według schematu. Przekonała mnie, że tak ona czuje, że to jest prawdziwe. Jestem pewien, że przekonają się o tym także słuchacze Czwórki podczas premierowego koncertu.

piątek 27 października Ms. Obsession wystąpi w ramach audycji Damiana Sikorskiego „Będzie głośno”. Artystka, podczas koncertu, zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Manekin”, której premiera przypada tego samego dnia.

Album ukaże się dzięki współpracy radiowej Czwórki z Agencją Muzyczną Polskiego Radia w ramach konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno”, organizowanego między 1 lipca a 15 sierpnia przez Czwórkę. Akcja, współfinansowana przez Narodowy Instytut Audiowizulany (NiNA), skierowana była do muzyków nieznanych szerszej publiczności. Należało spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie być związanym kontraktem z wytwórnią fonograficzną. Nagrodą główną w konkursie było wydanie debiutanckiego krążka i koncert promocyjny.

– Zgłosiło się ponad stu artystów. To były profesjonalnie przygotowane nagrania muzyki ambitnej z ciekawymi tekstami, od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, aż po muzykę klasyczną – komentuje przebieg konkursu Damian Sikorski. – Pokazuje to, że mamy w Polsce wielu zdolnych muzyków, którzy pragną zaistnieć na scenie. Stąd niewykluczone, że to nie ostatnia taka inicjatywa.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji o godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.

„Będzie Głośno!” to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Ich utwory zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.