Premiera singla i teledysku „Tragikomedia”

sama_okladka_migracje_mala

„Tragikomedia” to tytuł najnowszego singla Meli z drugiej płyty artystki pt.:  „Migracje”, która ukazała się w listopadzie 2014 roku. Album bardzo szybko  zyskał status Platynowej Płyty. Do utworu powstał teledysk, w którym oprócz Meli wystąpił także zespół z jakim artystka nagrywa i koncertuje.

Tragikomedia” otwiera płytę „Migracje” i przenosi odbiorcę do świata międzyludzkich emocji,  napięć  i iskrzeń, które pomimo tego, że nie zawsze są uzasadnione,  to wpisane są w codzienne życie, pokazując jednocześnie przewrotność ludzkiej natury.  Próba uchwycenia tego co w świecie nieracjonalne i wymykające się prostym znaczeniom, to znak szczególny twórczości Meli Koteluk, która pisząc konsekwentnie polskie teksty próbuje oswoić chaos współczesnego świata. Taki też jest teledysk utrzymany w konwencji groteski – tragedia ścina się tu z komedią, którą reprezentują występujący w teledysku pierroci.

Na album „Migracje” składa się 13 niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość to połączenie akustycznych i syntetycznych brzmień. Na płycie usłyszeć można oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie UFO
o nazwie hang drum, a także wiolonczelę, saksofony, flety i klarnety. Do pracy nad drugim albumem zespół zaprosił Marka Dziedzica, producenta muzycznego odpowiadającego
za brzmienie płyt m.in. Sorry Boys czy Ballad i Romansów.

W nagraniu płyty uczestniczył zespół Meli w składzie: Tomasz ”Serek” Krawczyk (gitary elektryczne, akustyczne), Kornel Jasiński (gitara basowa), Krzysiek Łochowicz (gitary elektryczne, akustyczne,  banjo, autoharfa), Robert Rasz (perkusja), Miłosz Wośko (instrumenty klawiszowe), Aleksandra Chludek (chórki).

Mela Koteluk

 

Gościnnie zagrali: Piotr Łyszkiewicz (klarnety, saksofony), Mariusz „Fazi” Mielczarek (flet), Jan Stokłosa (wiolonczela), Wojtek Pęczek (hang drum).

Reżyserem i pomysłodawcą teledysku jest Michał Znaniecki, światowej sławy reżyser teatralny i operowy. Główną rolę w teledysku zagrał argentyński tancerz i aktor Andres Rosso.

Źródło: Warner Music Poland