Mad-Music.pl

RAG’N’BONE MAN – szczegóły debiutanckiej płyty z przebojem “Human” i szczegóły koncertu w Polsce!

Rag 'N' Bone Man (Rory) by Deans Chalkley for Sony Records
Rag ‘N’ Bone Man (Rory) by Deans Chalkley for Sony Records

RAG’N’BONE MAN TWÓRCA „HUMAN” – NIEOCZEKIWANEGO PRZEBOJU ROKU 2016  NOMINOWANY DO PRESTIŻOWEJ LISTY BBC ‘THE SOUND OF 2017’

WYDAJE DEBIUTANCKĄ PŁYTĘ I OGŁASZA KONCERT W POLSCE! 

“Głos rasowej gwiazdy bluesa” – The Guardian 

“Rag’n’Bone Man jest wielki pod każdym względem. Ale jeżeli jego losy potoczą się tak, jak wszystko na to wskazuje – stanie się olbrzymi.” – The Independent

Rory Graham, bardziej znany jako Rag’n’Bone Man, ogłosił właśnie datę premiery debiutanckiej płyty. Krążek zatytułowany tak, jak jego przebój, który niespodziewanie wyrósł na jeden z największych przebojów roku 2016 – „Human” – ukaże się 10 lutego 2017. Wszystko to w momencie, kiedy stacja BBC uznała go za jedną z muzycznych nadziei na przyszły rok (znalazł się w czołówce listy ‘BBC The Sound Of 2017’) a także – obok Dua Lipy – nominowano go do prestiżowej nagrody Critics’ Choice Award. Lista laureatów tej ostatniej nagrody z poprzednich lat obejmuje m.in. Adele, Sama Smitha i Emilie Sande.

Utwór „Human” trafił na 1. miejsce listy sprzedaży na iTunes w 25 krajach, w tym także w Polsce gdzie jest aktualnie jednym z 5 najczęściej granych utworów w stacjach radiowych. Sukces Rag’n’Bone Mana jest w pełni zasłużony – 31-letni artysta występuje przed publicznością ponad połowę swojego życia. Zaczynał jako 15-letni raper w rodzinnym Uckfield by 4 lata później, zachęcony przez ojca, zaczął śpiewać w klubach bluesowych. Miłość do bluesa i rapu udało mu się pogodzić kiedy dołączył do hip-hopowego składu The Rum Committee z Brighton,  regularnie koncertującego także w Brixton w Londynie. Trzy wydane EPki („Bluestown”, Wolves” i „Disfigured”) przysporzyły mu całkiem dużą grupę fanów już na początku światowej kariery. Debiutancki album długogrający Rag’N’Bone Man wyda już 10 lutego 2017 r. – nad krążkiem „Human” pracował m.in. Mark Crew, odpowiedzialny za pierwszy krążek grupy Bastille. Materiał ukaże się w wersji cyfrowej (pobierz m.in. z iTunes) a także na płycie CD i winylu w wersji standard (12 utworów) i deluxe (19 utworów).

UWAGA: 2 Kwietnia Rag’n’Bone Man wystąpi z jedynym koncertem w Polsce! Artysta zagra w warszawskim klubie Proxima – bilety na to wydarzenie pojawią się w sprzedaży w najbliższy piątek 9 grudnia.

TRACKLISTA

 

Standard

1. Human

2. Innocent Man

3. Skin

4. Bitter End

5. Be The Man

6. Love You Any Less

7. Odetta

8. Grace

9. Ego

10. Arrow

11. As You Are

12. Die Easy

Deluxe

13. The Fire

14. Fade To Nothing

15. Life In Her Yet

16. Your Way or the Rope

17. Lay My Body Down

18. Wolves

19. Healed

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama