Recenzja: Bartek Grzanek – „Duch”

grzanek_duch_2015

Artysta: Bartek Grzanek

Tytuł: Duch

Premiera: 16 październik 2015

Wytwórnia: MJM Music PL

Bartek Grzanek to były członek zespołu country Colorady Band, Tosteer oraz Rezerwat. Obecny gitarzysta w bandzie Rafała Brzozowskiego. Wraz z zespołem nominowany do nagrody Fryderyki 2003. Na swoim koncie ma supporty m.in. dla Placebo (2003), Dave’a Gahan’a (2003) oraz Budgie (2008). W 2011 r. uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland”, w drużynie Andrzeja Piasecznego. Niedawno pojawiła się debiutancka, solowa płyta artysty. Czy skradnie serca polskich słuchaczy? Przypatrzmy się bliżej jak brzmi jego pierwszy, solowy krok.

Płyta „Duch” zawiera dwanaście charyzmatycznych kompozycji, które w dużej mierze są dziełem Bartka. Krążek rozpoczyna wesoły utwór o lekkich dźwiękach i łatwej szybko wpadającej w ucho melodii. Nosi on nazwę „Wszystko To Na Nic„.

Najlepszymi piosenkami na płycie są według mnie „Ikar„, „Choć Na Chwilę Wróć” oraz „Głośniej Od Bomb„. W tych trzech propozycjach urzekła mnie głównie niebanalna melodia w którą idealnie wtopił się świetny wokal artysty. Po kilku razowym przesłuchaniu „Ducha” wytypowałem też najsłabszą kompozycję, chociaż muszę przyznać się że było to dla mnie nie lada wyzwanie. Jest nią „Nie Odejdę Stąd” która niestety nie przypadła mi do gustu.

Bartek przygotował też dla Was małą niespodziankę, którą jest zaproszenie do nagrań świetnej, polskiej wokalistki – Moniki Kuszyńskiej. Ich wyrafinowany, muzyczny flirt usłyszymy w piosence noszącej nazwę „Czort„.

Połączenie subtelnych dźwięków z ciepłym głosem wokalisty to idealna propozycja na długie jesienne i zimowe wieczory. Album z pewnością przypadnie do gustu wszystkim marzycielom którzy podczas odsłuchu CD będą mogli przenieść się w muzyczną historię opowiadaną przez artystę.

MOJA OCENA:

[yasr_overall_rating size=”large”]

OCENA CZYTELNIKÓW:

[yasr_visitor_votes size=”large”]