Mad-Music.pl

Reni Jusis wystąpiła w Trójce!

image002 (1)

21 maja Reni Jusis była gościem Piotra Stelmacha w audycji Myśliwiecka 3/5/7 w radiowej Trójce. Artystka zaprezentowała na żywo cztery utwory pochodzące z jej najnowszego, siódmego w karierze, albumu „Bang!”. Na scenie towarzyszyli jej Stendek i Jacek Frodo Prościński, z którymi wokalistka występuje na koncertach promujących nowe wydawnictwo.

Pop wysokiej próby, relaks przy którym również trzeba pomyśleć – mówił o płycie „Bang!” Piotr Stelmach tuż po samym występie. Zapis całego niespełna godzinnego spotkania Reni Jusis ze słuchaczami Programu 3 Polskiego Radia w linku poniżej. Tam m.in o kolejnych krokach artystki i tremie, która ciągle towarzyszy jej podczas koncertów:

Reni Jusis – Live Sesja w Trójce (Myśliwiecka 3/5/7)

Reni Jusis “BANG!” to siódmy album ikony naszej elektroniki! Materiał jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem STENDEK. Gościnnie pojawiają się też M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings). Z międzypokoleniowego połączenia sił powstała płyta tyleż aktualna i świadoma, co opierająca się jednosezonowym modom – słowem: autorska i ponadczasowa. Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno na przemian z minimalistycznym hip-hopowym beatem czy retro popem. Na tym tle Reni nie tylko bawi się różnymi stylistykami i barwą swojego głosu, przetwarzając ją za pomocą rozmaitych efektów, ale i sięga po szerokie spektrum środków wyrazu – od szeptów, jęków, przez charakterne melorecytacje, aż po zmodulowany do niskiego męskiego głosu rap.

W gąszczu tej bezkompromisowej architektury dźwiękowej da się wyłuskać również klasyczne melodie na długo zapadające w ucho – najbardziej przebojowe w zestawie “Zostaw Wiadomość”, „Na skróty tęczą” czy „Zombi świat”. Całość dopełniają wieloznaczne teksty, w których Reni między innymi portretuje siebie jako ikonę kobiecości o tysiącu twarzy – matki, strażniczki domowego ogniska, szamanki, kochanki, ale też szalonej imprezowiczki i przede wszystkim wciąż natchnionej artystki. Oto spektakularny powrót do gry po siedmiu latach przerwy – w życiowej formie, której pozazdrościłoby jej wielu dzisiejszych debiutantów.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama