Mad-Music.pl

Royal Blood na festiwalu Open’er 2017. Kiedy nowa płyta?

Royal_Blood_Royal_Blood

Po kilkuletniej przerwie zawita do Polski brytyjski duet Royal Blood! Mike Kerr i Ben Thatcher uświetnią Open’er Festival 2017, który odbędzie się na lotnisku Gdynia-Kosakowo, w dniach 28 czerwca – 1 lipca.

Kiedy Mike (gitara basowa, wokal) i Ben (perkusja) pojawili się na Open’erze w 2014 roku, reakcje publiczności na ich muzykę były tak żywiołowe, że organizatorzy musieli później wymienić część podłogi na Alterstage. “Ale patrząc na waszą reakcję – było warto” – napisali później na festiwalowym profilu na Facebooku. W 2015 roku muzycy wrócili do Polski na wyprzedany koncert w warszawskim klubie Palladium.

Od 2014 roku Royal Blood stali się jednym z najpopularniejszych zespołów z Wielkiej Brytanii. Muzykę Mike’a i Bena chwalił sam Jimmy Page, legenda rocka, filar Led Zeppelin, który wybrał się na koncert młodszych kolegów po fachu.

Wydany parę tygodni po niezapomnianym występie w Polsce debiutancki imienny album duetu zdobył szczyt brytyjskiego notowania, by pokryć się na Wyspach platyną.

“Niemożliwie fantastyczna płyta. Podróż przez pięknie wchodzące i starannie zaaranżowane piosenki. Jeśli ich chórki porównać do złota, to riffy są platyną” – pisał “Kerrang!”. “Przypominają wczesny Muse i Queens Of The Stone Age. Jak na duet robią bardzo dużo hałasu. Jedna z wielkich nadziei rocka” – dodawał “Independent”. Media wskazywały na inspiracje Mike’a i Bena The White Stripes, AC/DC, Led Zeppelin.

A zaczęło się od tego, że jeden z muzyków Arctic Monkeys (Matt Helders) podczas koncertu na festiwalu Glastonbury miał na sobie koszulkę z logo Royal Blood. Do tego wychwalał duet pod niebiosa. T-shirt ubrał też na koncert Arktycznych Małp, zarejestrowany przez kamery i obejrzany przez setki tysięcy fanów.

Mike i Ben poznali się, gdy mieli 16 lat. Parę lat później, na początku 2013 roku, Mike wracał do Anglii z podróży do Australii. Odebrać z lotniska miał go Ben. I był na miejscu o wskazanym czasie. W drodze do domu, do Brighton, mający już wcześniej muzyczne aspiracje i pewne doświadczenie panowie, zaczęli rozmawiać o zajęciu się muzyką na poważnie, czyli założeniu zespołu. Tego dnia narodził się duet Royal Blood, a następnego zagrał swój pierwszy koncert. Wypadło chyba tak sobie, skoro Ben i Mike za wiele o nim nie wspominają. Nawet jeśli nie był to dobry występ, duet szybko wyciągnął wnioski z tej lekcji.

Krótko potem eksperci ze stacji BBC umieścili Royal Blood na liście BBC Sound Of 2014. Następnie przyszły nominacja do Mercury Prize, supporty dla Arctic Monkeys, Interpol, Pixies, występy na festiwalach Reading, Leeds i Download. Trasa duetu po wielkiej Brytanii wyprzedała się w dwie minuty, a wspomniany debiutancki album został na Wyspach najszybciej sprzedającą się debiutancką płytą ostatnich lat.

Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę “Where Are You Now” na soundtrack do serialu “Vinyl”. Obecnie Mike Kerr i Ben Thatcher kończą prace nad drugą płytą. Na Open’erze na pewno usłyszymy piosenki z zapowiadanego albumu.

Duet Royal Blood to dwójka zabawnych gości, wręcz jajcarzy, którzy lubią wcinać na trasie krewetki królewskie, tacos i popijać jogurtem miętowym oraz potrafią się przyznać do tego, że na tournée słuchają czasem Celine Dion z iPoda Bena.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama