Satyra i publicystyka w wydaniu Bejfa i Cezefa na MaxFloRecTV [wideo]

Logo programu CHCIAŁBYM TYLKO DODAĆ. Autor - Daria Kusztelak

Obok teledysków, relacji z imprez, poradników muzycznych, wywiadów czy filmów dokumentalnych na MaxFloRecTV oglądać można teraz interaktywny program publicystyczno-satyryczny. Cykl „Chciałbym Tylko Dodać” to wynik współpracy raperów: Bejfa i Cezefiasza. Premiera w każdą drugą i każdą czwartą środę miesiąca. Zobacz pierwszy odcinek i zostań współautorem kolejnego!

Chciałbym Tylko Dodać” to pierwszy w historii kanału MaxFloRecTV program o charakterze satyryczno-publicystycznym. Jego pomysłodawcami, autorami i prowadzącymi są: działający w barwach MaxFlo raper Bejf oraz zaprzyjaźniony z nim raper Cezefiasz. –  Geneza programu jest prosta. Pewnego dnia doszliśmy do wniosku, że warto udokumentować którąś z naszych rozmów – opowiada Bejf. – W swoim towarzystwie napędzamy się wzajemnie do robienia głupot i uskuteczniania szalonych gadek. Aż „prosiło się” o to, by to kiedyś zarejestrować i pokazać światu – dodaje Cezef.

Poniżej prezentujemy 1. odc. programu zatytułowany „Reklama, płonący konar i magnez w czopkach”.

Kolejne odcinki ukazywać mają się w każdą parzystą środę miesiąca (najbliższa wypada 27.01) o godz. 17. Jak mówią prowadzący, każda realizacja będzie wypadkową różnych elementów. – Rozmawiamy, wymieniamy poglądy. Czasem jesteśmy poważni, a czasem skrajnie niepoważni – tłumaczy Bejf. Nieodłącznym pierwiastkiem programu jest kontakt z odbiorcą. Widzowie mają realny wpływ na prezentowane na ekranie treści: w komentarzach pod wideo mogą zgłaszać uwagi i proponować tematy kolejnych odcinków.

Przypomnijmy, że Bejf, współautor programu, to młody i utalentowy raper działający pod szyldem MaxFloRec. Jest on byłym „rekrutem hip-hopu” inicjatywy MaxFloLab, któremu wydawnictwo Rahima zdecydowało się wydać legalny album. Artysta zapewnia, że nie zamierza zrezygnować z tej szansy na rzecz kariery youtubera. Jego debiutancki krążek ukaże się jeszcze w tym roku. Zwiastuje go singiel „Idziemy po swoje”. Na początku lutego na MaxFloRecTV pojawić ma się kolejna nowość promująca płytę tego obiecującego MC.

– Rozmawialiśmy ostatnio (poza kamerą) z Cezefem o tym, czy raperom (muzykom) „wypada” brać udział w takim przedsięwzięciu. Nie jesteśmy postaciami dwuwymiarowymi i w programie „Chiałbym Tylko Dodać” pokazujemy się z zupełnie innej strony. Wydaje mi się, że dzięki temu nasi słuchacze i widzowie będą mogli odbierać nas w dużo szerszej perspektywie – komentuje swoją dopiero co rozpoczętą przygodę z YouTubem Bejf. – Nie chcemy zostać zaszufladkowani. Może to właśnie temat na kolejny odcinek?

Najbliższe wydanie „Chciałbym Tylko Dodać” pojawi się pod adresem https://youtu.be/XjKg-k8B9DM w 4. środę miesiąca, czyli 27.01, o godz. 17. Aby być na bieżąco, subskrybuj kanał MaxFloRecTV – kliknij tutaj: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1!

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)