SIMPLY RED zapowiada edycję specjalną płyty “Big Love”

Pierwsza od ośmiu lat studyjna płyta brytyjskiej grupy Simply Red, “Big Love”, miała premierę wiosną 2015 roku. Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce album ukaże się ponownie w wersji dla upamiętnienia 30-lecia powstania zespołu! Edycję specjalną “Big Love – Greatest Hits Edition” będzie można znaleźć na półkach sklepowych 27 listopada.

“Uwielbiam rocznice, a ta jest taka wielka. 30 lat, niewiarygodne. Jest co celebrować” – mówił Mick Hucknall.

Grupa Simply Red nagrała na płytę “Big Love” tuzin nagrań. Poza liderem, Mickiem Hucknallem, który wraz z Andym Wightem odpowiadał za brzmienie kompozycji, uczynili to: Ian Kirkham (saksofon), Steve Lewinson (gitara basowa), Kenji Suuki (gitara), Kevin Robinson (trąbka, flet), Dave Clayton (klawisze) oraz nowy perkusista Ronnie Roth. Album to pierwsza od 20 lat produkcja zespołu, na której nie znalazł się żaden cover, wyłącznie autorskie kompozycje.

 

Płyta “Big Love” spotkała się z doskonałym przyjęciem, a na Wyspach dotarła do wysokiej piątej pozycji. Ponieważ w 2015 roku Simply Red świętuje 30-lecie istnienia, formacja postanowiła zrobić fanom prezent i przygotowała dla nich specjalne wydanie, “Big Love – Greatest Hits Edition” składające się z dwóch płyt. Pierwsza, to album “Big Love”. Z kolei na drugiej znalazło się 18 największych hitów Simply Red!

Z okazji 30 – lecia zespół ruszył również w okolicznościowe tournée, które objęło także Polskę. Zespół pojawił się u nas kilka dni temu, 24 października, i wystąpił na wypełnionym po brzegi warszawskim Torwarze. Zachwycona publiczność usłyszała m.in. takie hity jak „Your Mirror”, “Never Never Love”, „Something Got Me Started”, „Fairground” czy “If You Don’t Know Me By Now” – wszystkie te utwory można znaleźć na drugiej płycie wyjątkowej edycji “Big Love – Greatest Hits Edition”.

Tracklista “Big Love – Greatest Hits Edition”:

 1. Shine On
 2. Daydreaming
 3. Big Love
 4. The Ghost Of Love
 5. Dad
 6. Love Wonders
 7. Love Gave Me More
 8. Tight Tones
 9. WORU
 10. Coming Home
 11. The Old Man And The Beer
 12. Each Day

CD 2:

 1. Sunrise
 2. Stars
 3. A New Flame
 4. Holding Back The Years
 5. Home
 6. You’ve Got It
 7. Your Mirror
 8. For Your Babies
 9. The Right Thing
 10. Say You Love Me
 11. So Not Over You
 12. Fake
 13. Never Never Love
 14. Thrill Me
 15. Something Got Me Started
 16. Money’s Too Tight (To Mention)
 17. Fairground
 18. If You Don’t Know Me By Now