SPECJALNE WYDANIE „LUPUS ELECTRO” NATALII NYKIEL!

LE deluxe edition cover

Natalia Nykiel szturmem wdarła się na muzyczną scenę. Po premierze jej debiutanckiej płyty „Lupus Electro” jasnym stało się, że właśnie takiego głosu w Polsce brakowało, a miliony odsłon jej teledysków oraz frekwencja na koncertach potwierdziły rokowania krytyków, że Nykiel zapełnia trwającą od wielu lat na rodzimym rynku lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.  Na jej debiut składają się utwory, do stworzenia których zaprosiła najbardziej niepokornych twórców tego nurtu – produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek). Na wyjątkowy – zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury – klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick, Karolinę Kozak oraz samą Natalię.

Artystka konsekwentnie buduje swoją markę̨ podejmując szereg niestandardowych kroków, czym zaskarbiła sobie sympatię fanów.

Jednym z takich działań było  wydanie remixów wybranych utworów z ”Lupus Electro”. Zremixowanie Nykiel powierzyła najciekawszym producentom sceny elektronicznej i hip-hopowej: Envee’iemu, Kubie Karasiowi (Ipnops) z zespołu The Dumplings, Fonai, R.A.U, w którego remixie słyszymy featuring ze Stasiakiem, Pawbeatsowi oraz Pati Yang! Wydana dotąd jedynie w formie projektu audio-wizualnego EPka z remixami zostanie po raz pierwszy wydana w formie fizycznej i znajdzie się na dwupłytowej edycji specjalnej “Lupus Electro Deluxe Edition”.

 

“Lupus Electro Deluxe Edition” ukaże się już 11.09 w zupełnie nowej odsłonie. Album będzie promował premierowy utwór “Ekrany” (muz. Natalia Nykiel/Fox, sł. Bunio).

29.09 koncertem w warszawskiej Stodole Natalia Nykiel rozpocznie trasę koncertową „Lupus Electro Live Tour”, która odbędzie się w kultowych klubach w największych polskich miastach.

Natalia Nykiel w Klubie Stodoła: https://www.facebook.com/events/861086800612869/