Mad-Music.pl

Spotkaj się z Alicją Majewską!

warszawajunior_20161017_majewska_fb

Po dziewiętnastu latach przerwy Alicja Majewska powraca z nowym albumem! Premiera płyty „Wszystko może się stać” już 14 października. A trzy dni później, czyli 17 października, Artystka zawita do warszawskiego Empiku Junior, aby spotkać się z fanami i opowiedzieć o kulisach powstawania płyty.

Spotkanie autorskie odbędzie się 17 października (poniedziałek) o godzinie 18:00 w warszawskim Empiku Junior przy ulicy Marszałkowskiej 116/122. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Maria Szabłowska. (Dołącz do wydarzenia TUTAJ).

Alicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, po dziewiętnastu latach przerwy wydaje płytę z premierowymi utworami, zatytułowaną: „Wszystko może się stać” (ZAMÓW ALBUM W PRZEDSPRZEDAŻY TUTAJ). Dlaczego wcześniej się na to nie zdecydowała? Ma duży repertuar, więc koncertowała, śpiewała swoje przeboje, oratoria i muzykę sakralną, odnosiła wielkie sukcesy na festiwalach opolskich w koncertach wspomnieniowych. Te ostatnie sprawiły, że fani zaczęli domagać się nowych piosenek, zwłaszcza, że artystka, mimo upływu lat, jest w coraz lepszej formie wokalnej. I oto są nowe piosenki Majewskiej! To płyta, która wzrusza, bawi, a czasami wręcz skłania do zastanowienia się nad życiem. Ale nie bójmy się tego, jeśli piosenki skłaniają do myślenia, a nie ma w nich taniej dydaktyki, to wspaniale. Alicja Majewska od swego solowego debiutu –  piosenką „Bywają takie dni” z tekstem Ireneusza Iredyńskiego –  zawsze śpiewała „o czymś”. I od prawie zawsze współpracowała z Włodzimierzem Korczem, znakomitym pianistą, który towarzyszy jej na koncertach. I kompozytorem jej największych przebojów. Tak jest i tym razem, napisał dla niej, na tę płytę, wszystkie piosenki. Jego melodyjna i emocjonalna muzyka doskonale współgra z tekstami, które stworzyli wybitni autorzy, poeci i satyrycy, m.in. : Marek Groński, Jacek Cygan, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski. Powstały piękne i mądre piosenki. Czy któraś z nich zostanie hitem na miarę utworu „Jeszcze się tam żagiel bieli”, który jest znakiem firmowym Alicji Majewskiej? Tego nie wiemy, ale moc jest. Moc liryczno-dramatycznej Majewskiej, mądrego słowa i pięknej muzyki Korcza.

Tracklista:
1. Wszystko może się stać
2. O sercu szczerozłotym / duet Alicja Majewska & Artur Andrus
3. Po prostu przyjdź i bądź
4. Realny realizm
5. Witraże marzeń
6. Nie zamykajcie się od środka
7. Dobrze pamiętam
8. W lepszy los
9. Mimo to
10. Niech się ludzie dowiedzą / duet Alicja Majewska & Andrzej Sikorowski
11. Modlitwa Króla Heroda
12. Nie bójcie się banału

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama