Stay Up Forever – Acid Halloween w Fabryc!

stay_up_forever

Po bardzo udanej pierwszej inwazji artystów ze stajni Stay Up Forever czas na drugą edycje imprezy z ikonami acid techno. Swoje sety zaprezentują takie ikony jak – Chris Liberator, Dave The Drummer, Chicago Loop i Sterling Moss.

Po za gwiazdami wieczoru, na głównej scenie wystąpią DJe związani z Absurd Squad, a swoje słynne umiejętności zaprezentuje też Wojti (Autonoma). Swoje wizualizacje zaprezentują Steem & 23.

Furious Crew przygotowało osobną scenę na której zagrają Amok (Blackkat), Lehu (Hcc) oraz członkowie kolektywu DiLL, Harpax, C-rbr, Judasz, Silent i Estr. Zaświeci e-Tek.

Fabryka, Zabłocie 23, Kraków

31 października, godzina 22:00

Bilety : 45 zł – przedsprzedaż (via Biletomat.pl), 55 zł – w dniu imprezy

Chris Liberator

Autor albumu studyjnego „Set Fire” uznanego przez wiele magazynów techno na świecie albumem roku 2000. Lider kilku znanych projektów, np. Ha-Lo, Start Power, Carbine, Lochi czy Dynamo City. Rokrocznie od ośmiu lat znajduje się w pierwszej 30. najlepszych i najpopularniejszych DJ-ów świata w plebiscycie czytelników brytyjskiego magazynu „DJ Magazine”. Redaktor cenionego magazynu o muzyce tanecznej na Wyspach, „Wax Magazine”. W londyńskim klubie „414” prowadzi on z pozostałymi Liberatorami (Aaronem i Julianem) od prawie dziesięciu lat cotygodniową imprezę o nazwie „Nuclear Free Zone”.

Chris Liberator jest także autorem ponad 150 singli wydanych w kilkudziesięciu wytwórniach takich, jak: Stay Up Forever, Cluster, Minimum/Maximum, Noom, Global Ambition, Reload, Eukatech, Pull The Strings, Routemaster, VCF, Choci’s Chewns, TEC, Smitten, Boscaland, Prolekult, Bang On, Bionic Orange, Techno Mafia, London Records, z których wiele wygrywało plebiscyty na single roku. Autor ponad 100 remiksów dla takich wykonawców, jak: Watchman, CJ Bolland, Awex, Elastica, Secret Knowledge, Three’n’One, Commander Tom. Regularny gość najważniejszych cyklicznych imprez z muzyką techno i trance w Wielkiej Brytanii, jak: Trancentral, Pendragon, The Tribal Gathering, Pickle, Universe, Havok, a także największych festiwali techno w USA, Kanadzie, Australii czy Japonii. Właściciel wytwórni: Stay Up Forever, Stay Up Forever Remixes, Cluster i Minimum/Maximum.

Dave The Drummer

Henry Cullen, czyli Dave The Drummer, zaczynał swoją przygodę na początku lat dziewięćdziesiątych, grając imprezy na londyńskich „squotach” razem Aronem, Chrisem i Julianem Liberatorem, z którymi nieco później założył The Stay Up Forever Records. Ich podstawowym narzędziem pracy był legendarny już Roland 303, który przyczynił się do stworzenia muzyki acid techno. Dave otworzył także dwie wytwornie – Hydraulix i później Apex, w których pracuje do dziś jako producent i wydaje płyty, często współpracując z artystami londyńskiej sceny, takimi, jak: Chris Liberator, Ant czy Alex Calver. Podczas długoletniej kariery wypracował sobie bardzo charakterystyczny styl, dzięki któremu zdobył popularność na całym świecie i jest wręcz uwielbiany przez swoich fanów, a także przez niemal każdą publiczność, przed którą występuje. Przeważnie gra sety na gramofonach, zawsze dobrze się przy tym bawiąc. Jest docenianym i rozpoznawalnym DJem, a na swoim koncie ma dość pokaźną liczbę wydań. Warto wspomnieć o serii „Hydraulix”, która doczekała się już niemal 50 wydań (każde z nich opatrzone jest tylko kolejnym numerkiem, bez jakiejkolwiek wzmianki o dwóch nagraniach, które się na nich znajdują)!