Supergrupa Jacka White’a powraca. Nowa płyta The Dead Weather pod koniec września

 

25 września ukaże się trzeci album dowodzonej przez Jacka White’a formacji The Dead Weather. Płyta nosi tytuł „Dodge And Burn”. Wydawnictwo zapowiada singiel „I Feel Love (Every Million Miles)”.Dodge & Burn Standard LP Cover Artwork Lo-Res

Do piosenki powstał wideoklip (reżyseria Ian & Cooper, czyli Ian Schwartz i Cooper Roberts). Zarówno singlowy numer, jak i teledysk do niego są do obejrzenia w serwisie Tidal:listen.tidal.com/video/50143663. Krótką zapowiedź można obejrzeć na YouTubie, klikając tutaj:https://youtu.be/b2KAU-q6FpY.

Piosenki The Dead Weather nagrali w tym samym składzie, co pochodzący z 2010 roku album „Sea Of Cowards”, czyli: Jack White, Alison Mosshart (The Kills), Dean Fertita (Queens Of The Stone Age) i Jack Lawrence (The Raconteurs).

Album „Dodge And Burn” nagrano w Nashville, w należącym do Jacka Third Man Studio. Prace rozpoczęły się kilka lat temu. Sesje odbywały się wtedy, gdy członkowie The Dead Weather mieli chwile przerwy w napiętych grafikach. Efektem jest 12 kompozycji.

Oto tytuły z płyty „Dodge And Burn”:

 1. I Feel Love (Every Million Miles)
 2. Buzzkill(er)
 3. Let Me Through
 4. Three Dollar Hat
 5. Lose The Right
 6. Rough Detective
 7. Open Up
 8. Be Still
 9. Mile Markers
 10. Cop and Go
 11. Too Bad
 12. Impossible Winner

Przypomnijmy, że supergrupa The Dead Weather powstała w 2009 roku. Na jej koncie są albumy „Horehound” (2009) oraz wspomniany „Sea Of Cowards” (2010).