Teledysk do jego piosenki obejrzano ponad miliard razy! Debiut Charliego Putha już w sprzedaży!

Współkomponowaną przez niego piosenkę “See You Again” z filmu “Szybcy i wściekli 7”, pokochał cały świat i stała się ona wielkim przebojem. Do sklepów właśnie trafiła debiutancka płyta Charliego Putha,“Nine Track Mind”.

Charlie Puth - Nine Track Mind - Album Artwork_S

Pierwszym singlem była nagrana w duecie z Meghan Trainor piosenka “Marvin Gaye”, która stała się hitem i uzyskała w USA status platynowego singla (podobnie również w Wielkiej Brytanii). Videoklip do tej piosenki obejrzano ponad 220 milionów razy! Obrazek można sobie przypomnieć tutaj:https://www.youtube.com/watch?v=BxuY9FET9Y4. Kolejną promującą materiał kompozycją była “One Call Away”,którą Amerykanin nagrał w studiu w kilku wersjach. Utwór właśnie pnie się w górę na singlowych listach.

Oprócz wspomnianej Meghan Trainor gościnnie na albumie “Nine Track Mind” pojawiają się słynna piosenkarka, aktorka i celebrytka Selena Gomez (w “We Don’t Talk Anymore”) oraz młody amerykański piosenkarz i kompozytor Shy Carter (w “As You Are”).

Przypomnijmy, że wspomniany numer “See You Again” aż 12 tygodni okupował szczyt listy “Billboardu”. W sumie piosenka zameldowała się na pierwszym miejscu podsumowań w aż 90 krajach, a wideoklip do niej obejrzano ponad miliard razy, a w Polsce singiel osiągnął status diamentowego!

Warto pamiętać, że Charlie Puth to absolwent prestiżowej szkoły Berklee College Of Music. Będąc nastolatkiem uczył się muzyki klasycznej i jazzu w Manhattan School Of Music w nowojorskim Harlemie. W tym okresie zaczął publikować piosenki na YouTubie. A potem…

Potem słynna prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres zaprosiła Charliego do programu po tym, jak usłyszała jego przeróbkę “Someone Like You” Adele. Po tym liczba wielbicieli talentu Putha zaczęła gwałtownie rosnąć.

Mimo młodego wieku Charlie jest twórcą rozpoznawalnym, który dokładnie wie, czego chce. A chce na bazie ukochanego popu tworzyć piosenki, zahaczające o hip-hop, soul, jazz. Zaś talentu Charliego pożądają starsi i bardziej doświadczeni koledzy. Do tej pory z jego usług skorzystali chociażby Jason Derulo, Trey Songz, zaś niebawem skorzysta Fergie.

 

Tracklista płyty:

 1. One Call Away
 2. Dangerously
 3. Marvin Gaye (featuring Meghan Trainor)
 4. Losing My Mind
 5. We Don’t Talk Anymore (featuring Selena Gomez)
 6. My Gospel
 7. Up All Night
 8. Left Right Left
 9. Then There’s You
 10. Suffer
 11. As You Are (featuring Shy Carter)
 12. Some Type Of Love
 13. Wiz Khalifa “See You Again” feat. Charlie Puth