THE XCERTS NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE

The Xcerts powracają do Polski! Brytyjski zespół w ostatnim czasie odwiedził nasz kraj dwukrotnie – w listopadzie i w styczniu jako support Nothing But Thieves. Teraz przyjadą na dwa samodzielne koncerty. Zagrają 25 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce i dzień później w poznańskim klubie Pod Minogą. W Wielkiej Brytanii są jedną z popularniejszych alternatywnych kapel, u nas dopiero zdobywają popularność. 

Zespół istnieje już od siedemnastu lat. Wokalista Murray Macleod i basista Jordan Smith poznali się w szkole, w gabinecie dyrektora.  Założyli The Xcerts mając tylko 13 lat. Po jakimś czasie dołączył do nich perkusista Ross Mc Taggart. Nagrali wspólnie dwie EP-ki, ale przez obowiązki szkolne musieli zrobić sobie przerwę.Pierwszego perkusistę zastąpił później Tom Heron, który należy do zespołu do dziś. Do grania wrócili w 2006 i trzy lata później nagrali swój debiutancki album „In The Cold Wind We Smile” . 

19 stycznia tego roku ukazała się ich czwarta płyta „Hold On To Your Heart”, którą aktualnie promują. Wydawnictwo zbiera głównie pozytywne recenzje, między innymi dlatego warto wybrać się na koncert i posłuchać chłopaków na żywo. O przesłaniu albumu opowiadają: ” Ta płyta jest ramieniem na którym słuchacz może się oprzeć i głosem mówiącym, że nie ważne jak źle bardzo się dzieje, w końcu będzie lepiej. Chmury przeminą, a słońce zaświeci mocno. Chcemy, żeby ludzie założyli słuchawki i poczuli, że wszystko jest możliwe”.