TOM ODELL powraca z nową płytą – „WRONG CROWD” – premiera 10 czerwca! Zobacz teledysk do tytułowego utworu!

image003

Kiedy  w 2013r.Tom Odell został wyróżniony nagrodą BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award Awards, o tym młodym I niezwykle utalentowanym Brytyjczyku stało się Bardzo głośno. Debiutancki singiel „Another Love” szturmem podbił światowe listy przebojów, a jego debiutancka płyta „Long Way Down” rozeszła się  w ponad milionowym nakładzie na całym świecie, a w Polsce pokryła się złotem!

Teraz Tom zapowiada premierę nowego albumu. Krążek zatytułowany „Wrong Crowd” ukaże się 10 czerwca nakładem Columbia Records należącej do wytwórni Sony Music. Płyta dostępna będzie na nośniku CD w wersji podstawowej (11 utworów), CD Deluxe (dodatkowe 4 kompozycje), a także na winylu.  Za jej produkcję odpowiada Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Kasabian, Adele).

Zamów przedpremierowo płytę “Wrong Crow” już teraz  pod TYM linkiem!

„Chciałem, aby piosenki brzmiały wzniośle i dramatycznie; dużo smyków oraz melodii, które jeszcze bardziej podkreślają muzykalność tych utworów, niczego nie hamując. Album jest opowieścią o człowieku, który żyjąc w obecnym, przewrotnym świecie, tęskni za naturalności i pragnie powrotu do niewinności z okresu dzieciństwa. To fikcyjna historia, ale emocje I przeżycia w niej zawarte, mimo że przejaskrawione, są oczywiście odzwierciedleniem tego, co czułem. Chciałem stworzyć świat z wyolbrzymionym poczuciem rzeczywistości.” – mówi o płycie Tom.

Dzisiaj ma również premiera teledysku do tytułowego utworu z płyty. Obraz do „Wrong Crowd”, kręcono w Południowej Afryce, wyreżyserował go George Belfield (Arthur Beatrice, Richard Hawley, Kwabs) I zawiera fragment nieujawnionej jeszcze innej piosenki- „Constellations” z nadchodzącego wydawnictwa.  Zobacz teledysk TUTAJ!

Utwór  „Wrong Crowd” można posłuchać/ nabyć TUTAJ!

Tom Odell ponownie wystąpi przed polską publicznością, tym razem 3 czerwca podczas Orange Warsaw Festival (szczegółyTUTAJ!).

Tracklista płyty:

 1. Wrong Crowd
 2. Magnetised
 3. Concrete
 4. Constellations
 5. Sparrow
 6. Still Getting Used to Being On My Own
 7. Silhouette
 8. Jealousy
 9. Daddy
 10. Here I Am
 11. Somehow
 12. She Don’t Belong To Me (wersja deluxe)
 13. Mystery (wersja deluxe)
 14. Entertainment (wersja deluxe)
 15. I Thought I Knew What Love Was (wersja deluxe)