Paul Kalkbrenner ujawnia singiel ‘Feed Your Head’, w którym wykorzystał sampel z utworu “White Rabbit” amerykańskiej grupy acid rockowej – Jefferson Airplane.
Utwór jest kwintesencją brzmienia charakterystycznego dla Kalkbrennera;soczyste, melodyjne, mocne techno,wzbogacone o niesamowity, kultowy wokal Grace Slik z Jefferson Airplane.
Utworowi towarzyszy premiera wideo, który spina filmową trylogię ‘FLORIAN’ wyprodukowaną przez agencję Droga5.
Jest to historia młodego chłopaka, który spontanicznie dzieli się uwielbianą przez siebie muzyką z przypadkowo spotykanymi ludźmi, pomimo tego, że w efekcie spotyka go ostracyzm i odrzucenie. Jest to alegoria odzwierciedlająca specyficzną pozycję i rolę outsidera, którą pełni muzyka elektroniczna w Stanach Zjednoczonych. Mimo, iż jej początki wywodzą się z Chicago i Detroit, styl ten do dzisiejszego dnia nie przebił się w Ameryce do tzw. Mainstreamu i paradoksalnie postrzegany jest jako ‘obcy’. Finałowa część daje widzowi nadzieję. Florian daje triumfalny występ napokazie talentów, podczas którego jego prześladowcy z poprzednich części przyłączają się do tańca ostatecznie doceniając muzykę techno. Jednak nie wszystko jest takie, jak się wydaje.
‘Feed Your Head’ to trzeci, po ‘Cloud Rider ’ oraz ‘Mother Trucker’ utwór, który zapowiada nową płytę studyjną Kalkbrennera – ‘7’. Jej premiera na CD i winylu zaplanowana jest na 7 sierpnia br. Już teraz można zamówić ją m.in. TUTAJ.
Artysta zaprezentował fanom nowy materiał podczas tegorocznych występów w Paryżu, Londynie i Berlinie w ramach trasy 7-Tour 2015. Fragmenty tych koncertów można zobaczyć TUTAJ.
Tracklista ‘7’:
- Battery Park
- Cylence 412
- Cloud Rider
- Shuffleface
- Tone & Timber
- Channel Isle
- Feed Your Head
- Papercut Pilot
- Mothertrucker
- A Million Days
- Align The Engine
- Bright Roller