Urszula – XX lecie Białej drogi / CD + niepublikowany utwór / trasa koncertowa

Urszula Biala Droga 1500px

Urszula, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej świętuje dwudziestolecie premiery swojego albumu „Biała droga.” Płyta, która ukazała się w marcu 1996 roku jest z pewnością jednym z najważniejszych albumów w dorobku artystki, ale również jest to jeden z najważniejszych albumów w historii polskiej fonografii. Single pochodzące z tego wydawnictwa:  „Na sen” i „Niebo dla Ciebie” dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów radiowej Trójki a sam album w 1997 roku znalazł się w rękach ponad 300 tysięcy fanów artystki.

25 marca ukaże się  reedycja tej płyty zawierająca zremasterowany przez artystkę z oryginalnych taśm materiał z albumu oraz nigdzie niepublikowany utwór „Król w Malinach,” który przed dwoma dekadami nie znalazł się w wydawnictwie.

„Utwór ten jest naszym ukłonem w stronę genialnego zespołu, jakim jest Van Halen” – powiedziała Urszula. „Ja uwielbiam ten utwór przede wszystkim ze względu na mistrzowską solówkę Stasia na gitarze. Wątpię, czy ktoś teraz tak by zagrał… Eddie z pewnością J„

Dwudziestolecie „Białej Drogi” stało się też pretekstem do organizacji trasy koncertowej Urszuli. Pięć dni po premierze reedycji płyty w warszawskiej „Stodole” odbędzie się koncert promocyjny podczas którego artystka wykona utwory pochodzące z tego albumu.

Urszula jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. To z jej repertuaru pochodzą przeboje takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król” czy „Konik na biegunach”. Na naszej scenie muzycznej funkcjonuje ona od ponad trzech dekad a jej albumy pokryły się w tym czasie złotem, platyną i multiplatyną.

Tracklista:

 1. Niebo Dla Ciebie
 2. Na Sen
 3. Euforia
 4. Ja Płaczę
 5. What Is and What Should Never Be
 6. Woodstock ’94
 7. Ten Tato
 8. Konik Na Biegunach
 9. Mój Blues
 10. Biała droga
 11. Lewiatan
 12. Millennium
  Bonus track:
 13. Król w Malinach    (opublikowany po raz pierwszy)