Print

VIDEO „DOSKONALE WSZYSTKO JEDNO” – PREMIERA 21 SIERPNIA

Print
okładka płyty

Wyjątkowy format okładki imitujący kasetę video i tytuł zapisany własnoręcznie przed lidera zespołu Wojtka Łuszczykiewicza – to prawdziwa gratka dla fanów! „Doskonale Wszystko Jedno” to zbiór przebojowych piosenek w typowym dla VIDEO klimacie „brudnego popu”. Na krążku znajdują się m.in. przebojowe utwory „Wszystko Jedno” i „Ktoś Nowy”  oraz dwie piosenki nagrane z legendarnym Janem Borysewiczem. „Doskonale Wszystko Jedno” to jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw tego roku!

Doskonale Wszystko Jedno” to płyta taka, jacy jesteśmy my – mówi charyzmatyczny lider grupy VIDEO Wojtek Łuszczykiewicz. Jest zatem dość eklektyczna: chwilami brawurowa, chwilami stonowana, czasami lekko abstrakcyjna, czasami melancholijna. Zawsze lubiłem koncepcję, żeby piosenki na krążku były jak rożne książki na mojej półce. I w zależności od nastroju, mogę wybrać czy mam akurat ochotę na Kinga, Tolkiena czy Topora.

Każda nasza płyta to kolejna próba zmierzenia się z własną wyobraźnią, za każdym razem próbujemy sami siebie zaskoczyć. Gdybym miał opisać jej zawartość, sięgnąłbym chyba po odniesienie do Quentina Tarantino. Gramy więc razem z odbiorcą: żonglujemy tematami, mieszamy style, gatunki i trochę łamiemy reguły – coś abstrakcyjnego może być jednocześnie i poważne i niezupełnie na serio. I tak jak u Tarantino cały album jest mocno intertekstualny – dodaje.

Udział Jana jest dla mnie absolutnym spełnieniem szczeniackich marzeń i niezwykłą frajdą dla całej kapeli – mówi Wojtek.

Dziennikarze zawsze pytają: a jaką właściwie muzykę gracie? Na użytek chwili użyłbym określenia, że „Doskonale Wszystko Jedno” to nasz muzyczny eskapizm, pop-rock z tatuażem. Jest nawet ładnie ubrany, ale przed chwilą wybił komuś kamieniem szybę – mówi Łuszczykiewicz.

Wraz z premiera płyty rusza wyjątkowy konkurs, w którym wygrać można specjalny koncert zespołu VIDEO w domu laureata. Szczegóły konkursu znajdują się na Facebooku zespołu VIDEO i Universal Music Polska.

W dniu premiery płyty o godz. 18 w warszawskim Empiku przy ulicy Marszałkowskiej odbędzie się mini koncert zespołu VIDEO oraz rozmowa i spotkanie z fanami.

Przedpremierowo płytę posłuchać można w serwisie Tidal: http://listen.tidal.com/album/50033957