Wyclef Jean – karnawał zacznie się we wrześniu

Wyclef Jean oraz Sony Legacy z dumą zapowiadają premierę nowego albumu „Carnival III: The Fall and Rise of a Refugee”, który już 15 września znajdzie się na sklepowych półkach.

Wydanie pierwszej od ośmiu lat płyty artysty zbiega się z dwudziestą rocznicą premiery debiutanckiego krążka „The Carnival” oraz dziesiąta rocznicą premiery płyty „Carnival II”

„Moje „karnawałowe” albumy zawsze dotyczyły świętowania kultury muzycznej z całego świata, a „Carnival III” nie jest inny”, mówi Wyclef.  „Album „Carnival III” to święto tego, co kocham w muzyce: odkrywanie, różnorodność i artyzm dla dobra sztuki… chodzi o muzykę, która jest pełna emocji, wibracji i zabawy. Bądź gotowy.”

Muzyka, którą tworzy Wyclef Jean – zarówno, jako solistka, jak i założyciel i członek The Fugees – od ponad dwóch dekad jest potężną siłą kulturową popu. W 1996 roku wraz z The Fugees wydał swój monumentalny album „The Score”. Jako artysta solowy opublikował sześć albumów, które sprzedały się ilości prawie dziewięciu milonów egzemplarzy.

 1. Slums
 2. Turn Me Good
 3. Borrowed Time
 4. Fela Kuti
 5. Warrior
 6. Shotta Boys
 7. Double Dutch
 8. What Happened To Love
 9. Carry On
 10. Concrete Rose
 11. Trapicabana
 12. Thank God For The Culture