Zbigniew Wodecki oraz przodownicy polskiej alternatywy – zespół Mitch & Mitch

b1 wodecki ice krakow

Międzypokoleniowe spotkanie – legenda polskiej sceny muzycznej Zbigniew Wodecki oraz przodownicy polskiej alternatywy – zespół Mitch & Mitch wspólnie nagrali utwory pochodzące z debiutanckiego albumu z 1976 roku zatytułowanego Zbigniew Wodecki. Na płycie znalazła się mieszanka ballad i walczyków, połączonych z elementami jazzu, z rytmicznym nawiązaniem do samby.

W muzycznej karierze Zbigniewa Wodeckiego zdarzył się kiedyś epizod, który mógł na długie lata określić jego artystyczną tożsamość i wyznaczyć szlak dalszych poszukiwań, a tymczasem został niemal całkowicie zapomniany. Namówiony przez przyjaciela, by nagrał solową płytę, Pan Zbigniew wszedł do studia z nieskrępowaną niczym wyobraźnią, głową pełną wspaniałych wzorców zza Atlantyku i przede wszystkim ze swoim fenomenalnym warsztatem kompozytora, aranżera, instrumentalisty i wokalisty. Wydana w 1976 roku płyta „Zbigniew Wodecki” jest niesłychanie spójna stylistycznie, oryginalna aranżacyjnie, wciągająca melodycznie i pamiętna w warstwie lirycznej. Trudno nie uznać jej za jedno z najlepszych wydarzeń w powojennej historii polskiej muzyki rozrywkowej.
Traf chciał, że ktoś ją kiedyś podsunął zespołowi Mitch & Mitch, którego członkowie zakochali się w debiucie pana Zbigniewa od pierwszego przesłuchania.

Historia tego spotkania jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z roku 1976. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Hity takie jak „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka” czy „Posłuchaj mnie spokojnie” nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.
W Centrum Kongresowym ICE Kraków zobaczymy Zbigniewa Wodeckiego, zespół Mitch&Mitch w towarzystwie orkiestry i chóru.
Koncert w Krakowie zaplanowany jest na luty, ale w bilety warto zaopatrzyć się już dziś. Zarówno Zbigniew Wodecki, jak iMitch and Mitch to artyści bardzo zapracowani – szansa na powtórkę może się nie nadarzyć zbyt szybko.

Zbigniew Wodecki With Mitch&Mitch Orchestra And Choir

Kraków 26.02.2016 – Centrum Kongresowe ICE Kraków
ul. Marii Konopnickiej 17
Otwarcie wejść: 18:30 Start: 20:00

Bilety przedsprzedaż:

Bilety przedsprzedaż 149zł, 139zł, 125zł, 119zł, 99zł, 89zł, w dniu koncertu 169zł, 159zł, 145zł, 139zł, 119zł, 109zł

Bilety do nabycia tylko z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Link do FB:
https://www.facebook.com/events/1671363823080744/