4 koncerty Jaromira Nohavicy w Warszawie!

Jaromir Nohavica to artysta znany i kochany zarówno w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie Czechach. Często powtarza, że jego wielkim szczęściem jest możliwość koncertowania w naszym kraju. Zazwyczaj do ostatniego miejsca zapełnia wielotysięczne widownie. Koncerty w warszawskim Teatrze Buffo są wyjątkowe właśnie ze względu na ich bardzo bezpośredni i kameralny charakter. Jaromir Nohavica wybrał to miejsce także z uwagi na obecny w repertuarze spektakl „Cohen-Nohavica” w reżyserii Mariana Opani.

Nohavica należy do pieśniarzy, którzy nikogo nie pozostawiają obojętnym. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach. O czasie. Dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Czasem też po polsku śpiewa. Jego najnowsza płyta nosi tytuł „Poruba” – to także nazwa ostrawskiej dzielnicy, w której się wychował i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, pierwsze piosenki, ale także awantury i szykany. Dwa utwory z płyty (Czarna dziura i Empire State) od kilku tygodni cieszą się wielką popularnością słuchaczy radiowej Trójki, zajmując wysokie miejsca na Liście Przebojów. Utworów z ostatniej płyty z pewnością nie zabraknie podczas kwietniowych koncertów.

Bardowi na scenie towarzyszyć będą Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Plánka (instrumenty perkusyjne).

Podczas pierwszego koncertu w dniu 8 kwietnia Artyście zostanie wręczona Złota Płyta za album „Poruba”, który ukazał się w listopadzie 2017 roku.

Koncerty dobędą się:

6 kwietnia, godz. 19.00

7 kwietnia, godz. 19.00

8 kwietnia, godz. 16.00 i 19.00

Studio Buffo – Warszawa, ul. Konopnickiej 6