Afrykańska stypa w teledysku Major Lazer! Zobacz nowy klip!

unnamed

Amerykański kolektyw Major Lazer na znakomitej płycie „Peace Is The Mission” z czerwca 2015 roku zawarł piosenkę „Light It Up”. Do sieci właśnie trafił teledysk do tego utworu, w wersji z poszerzonej edycji wspomnianego albumu.

W oryginalnym kształcie piosenki słychać w niej było tylko znakomitą artystkę dancehallową, Jamajkę Nylę. Wersja „Extended” płyty „Peace Is The Mission” zawiera utwór „Light It Up” w nieco innym kształcie. Oprócz Nyli pojawia się w nim angielski muzyk mający korzenie w Ghanie, posługujący się ksywką Fuse ODG. Wspomniany afrykański kraj pojawia się tu nieprzypadkowo. Właśnie tam bowiem zrealizowano zdjęcia do piosenki „Light It Up” (feat. Nyla & Fuse ODG).

Przejmujący, czarno-biały wideoklip, przedstawia ceremoniał, odpowiednik znanej w naszej kulturze stypy, jaki odbywa się w małej wiosce w Ghanie. Jego częścią są między innymi tańce, śpiewy i procesja. W obrazie wykorzystano fragment wiesza „Kae” (tytuł znaczy „pamiętaj”).

Album „Peace Is The Mission” okazał się wielkim sukcesem Major Lazer. Zdobył między innymiszczyt tanecznego notowania „Billboardu”. Amerykanie promując go dali koncert na festiwalu Open’er w Gdyni.

Diplo, Jillionaire oraz Walshy Fire poruszają się na płycie „Peace Is The Mission” po terytorium muzycznym od elektroniki i hip-hopu do dancehallu. W wycieczce wspomagają Major Lazer goście. Kawałek „Lean On” powstał do spółki z francuskim didżejem o ksywce DJ Snake, a głosem piosenkę ozdobiła fantastyczna duńska wokalistka . Wokal Ellie Goulding słychać w numerze„Powerful”. Gośćmi kolektywu są również Elliphant, Wild Belle, Pusha T, 2 Chainz, Travi$ Scott, Jovi Rockwell, Tarrus Riley, Mad Cobra, Nyla, Chronixx. Na „Peace Is The Mission” znajdziemy też remiks numeru Major Lazer z filmu „Igrzyska śmierci” pod tytułem „All My Love” w wykonaniu pochodzącego z Trynidadu Michela Montano. Głosu piosence użyczyła Ariana Grande.