Alvaro Soler zapowiada dwa koncerty w Polsce!

Alvaro Soler, znany między innymi z diamentowego w Polsce singla Sofia, po raz dwunasty odwiedzi Polskę. Artysta odwiedzi Poznań i Warszawę w ramach trasy koncertowej promującej jego nową płytę, Mar De Colores.

Alvaro Soler początkowo muzykował z bratem, z którym w 2010 roku założył zespół Escapist i odniósł pierwsze sukcesy na lokalnej scenie. W tym samym czasie artysta pracował jako model. Muzyka była też impulsem do przeprowadzki do Berlina. Tutaj, zamykając się w studio z vintage’owymi instrumentami klawiszowymi, gitarami, ksylofonami i masą perkusjonaliów, wypracował swój unikalny styl, w którym łączy latynoską pasję ze współczesną wielkomiejską produkcją lo-fi. Kawałek po kawałku, debiutancki album „Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Krążek przyniósł takie hity jak „Sofia” (#1 w 17 krajach, Top 5 w 30 krajach), „El Mismo Sol” czy „Yo Contigo, Tú Conmigo (The Gong Gong Song)”. Krążek zdobył łącznie ponad 30 złotych, platynowych i diamentowych wyróżnień (w Polsce potrójna platyna). Kanał Alvaro na YouTube dziennie oglądany jest 1,7 mln razy.

Drugi solowy krążek wokalisty, Mar De Colores, ujrzy światło dzienne już 7 września. Płytę promuję singiel La Cintura, w którym Alvaro rozprawia się ze swoim kompleksem, którym do niedawna był brak umiejętności tanecznych. Idzie mu to całkiem nieźle, ponieważ podczas Tauron Life Festival w Oświęcimiu artysta tańczył jakby urodził się na parkiecie. Sam singiel jest idealnym pretekstem do ruszenia się z miejsca i w te wakacje zagościł na niejednej imprezie.

Dla polskich fanów artysty mamy dobrą wiadomość: Alvaro będzie można zobaczyć w maju 2019. 17 maja zagra w poznańskiej Sali Ziemi a dzień później na Torwarze w Warszawie. Bilety na te wydarzenia są już dostępne w stałych punktach sprzedaży: www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.ebilet.pl, www.ticketclub.pl, www.empikbilety.pl oraz stacjonarnie w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.