Mad-Music.pl

Artyści Sony Music nominowani do Fryderyków 2018!

 

Sony Music Poland z dumą ogłasza, że aż 6 artystów zostało nominowanych do tegorocznych Fryderyków łącznie w 7 kategoriach.

Najwięcej, bo aż 5 nominacji, zdobyła ubiegłoroczna debiutantka Daria Zawiałow! Daria nominowana jest w następujących kategoriach: Debiut Rokuoraz Album Roku Alternatywa za płytę „A kysz!” (POSŁUCHAJ), Utwór Roku za piosenkę „Na skróty” oraz za utwór „Jeszcze w zielone gramy”stworzony na potrzeby filmu „Plan B”. W kategorii Teledysk Roku nominowany został klip do utworu „Na skróty” (VEVO/YOUTUBE), który wyreżyserowała Dominia Podczaska.

2 nominacje w kategorii Utwór Roku zdobyła Ania Dąbrowska,  za ostatni singiel „Z tobą nie umiem wygrać” (POSŁUCHAJ) oraz „Porady na zdrady(Dreszcze)” (POSŁUCHAJ).

O statuetkę w kategorii Album Roku Pop walczyć będą Grzegorz Hyży za „Momenty” (POSŁUCHAJ) oraz Maciej Maleńczuk za płytę „Maleńczuk gra Młynarskiego” (POSŁUCHAJ).

Krzysztof Krawczyk z autorskimi interpretacjami piosenek Boba Dylana ma szanse na Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni za płytę zatytułowaną „Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana” (POSŁUCHAJ).

Warto podkreślić, że jedyną kobietą wśród nominowanych w kategorii Album Roku Hip Hop jest Guova i jej album „Headliner” (POSŁUCHAJ)

Ogłoszenie wyników za niespełna dwa miesiące, 24 kwietna podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!