Avril Lavigne zagra w Polsce! Znamy szczegóły koncertu

Avril Lavigne wraca do Polski! Popularna kanadyjska wokalista ponownie odwiedzi nasz kraj po blisko 14 latach i wystąpi 30 kwietnia 2023 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Na swoim koncie ma niezliczoną ilość hitów i ponad 90 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. Ciesząca się dużą popularnością w naszym kraju, Avril Lavigne, po 14 latach od ostatniego koncertu, ponownie wystąpi w Polsce. Już 30 kwietnia 2023 zagra w Łodzi, w Atlas Arenie. Będzie to trzeci występ Lavigne w Polsce – pierwszy odbył się w 2005 roku, a kolejny w 2008.

Początki kariery Avril sięgają 2002 roku, kiedy to na rynku ukazał się jej debiutancki album Let Go. Promowały go takie single jak Complicated, Sk8er Boi czy I’m with You. Wokalistka szybko zdobyła serca słuchaczy na całym świecie, którzy utożsamiali się z jej muzyką i tekstami. Krążek pozwolił jej podbić rynek amerykański, sprzedając się w ilości szesnastu milionów egzemplarzy, dzięki czemu Lavigne była najlepiej sprzedającą się artystką w 2002.

Kolejne albumy Under My Skin czy The Best Damn Thing tylko umocniły jej pozycję na arenie ogólnoświatowej. O ile pierwszy z nich wypełniony był cięższym, rockowym brzmieniem, i zawierał bardzo osobiste teksty, takie jak My Happy Ending czy  Nobody’s Home, tak kolejny był radykalną zmianą stylu artystki. Promujący go singiel Girlfriend stał się hitem w Polsce, jak i na całym świecie. Album zdobył status Złotej Płyty w kraju nad Wisłą.

Do tej pory Avril Lavigne wydała 6 albumów studyjnych, oprócz wymienionych wcześniej są to Goodbye Lullaby  wydane w 2011 roku, Avril Lavigne z 2013 roku, oraz zamykający jej dyskografię krążek Head Above Water, który ukazał się w 2019 roku. Wokalistka napisał również piosenki do filmów „Eragon – Keep Holding On, oraz „Alicji w Krainie Czarów” w reżyserii Tima Burtona. W ciągu ostatnich lat artystka współpracowała z Nicki Minaj, We The Kings, MOD SUN, YUNGBLUD oraz Willow Smith, z którą wydała w październiku 2021 singiel G R O W z Travisem Barkerem. Łącznie na swoim koncie na YouTube ma ponad 5 miliardów odtworzeń.

Bilety dostępne na stronie organizatora wydarzenia, www.followthestep.com