AWOLNATION – formacja znana z megahitu „Sail” powraca z nową płytą! „Run ” od mistrzów electro-rocka w sklepach już za 2 tygodnie!

Awolnation- photo01

Electro-rockowy kawałek “Sail” dzięki wykorzystaniu w reklamie telewizyjnej jest jednym z najpopularniejszych utworów ostatnich tygodni w Polsce. Nie wszyscy wiedzą, że grany już praktycznie przez wszystkie radia nad Wisłą numer powstał w 2011 roku i wtedy już święcił pierwsze triumfy na świecie. Był najdłużej przebywającą piosenką na liście Billboard Hot 100 w 55-letniej historii notowania, najczęściej streamowaną rockową piosenką roku 2014 (wg Billboardu) i utorował zespołowi drogę na wszystkie najważniejsze festiwale świata (m.in. na Coachellę). Zawierająca go płyta „Megalithic Symphony” trafiła na listę sprzedaży Billboard Top 200 na 111 tygodni!

Jego autorzy, czyli grupa AWOLNATION już 17 marca powraca z drugim albumem płytą – „Run”.  Nowy materiał został w całości wyprodukowany i napisany przez lidera zespołu, Aarona Bruno. „Na albumie nie ma ani jednej sekundy, która nie byłaby przemyślana” podsumowuje swoją pracę artysta „Każdy pojedynczy dźwięk służy tu jakiemuś celowi”. Wynikiem starań tego muzycznego architekta jest skrojone ma miarę muzyczne arcydzieło – klimatyczne, żywiołowe, wyrafinowane, wypełnione agresywnym niepokojem. Na płycie znajduje się14 utworów, a każdy z nich osadzonych jest w innym klimacie – poczynając od filmowego „Jailbreak”, przez hymn „I am”, euforyczne „Windows”, delikatne „Headrest for My Soul” po buntowniczy „KOOKSEVERYWHERE!!!!”.

Nowa płyta „Run” ukazuje się nakładem RedBull Records / Sony Music na płycie CD i dwóch płytach winylowych. Singlem je promującym jest utwór „Hollow Moon (Bad Wolf)”, do którego klip już teraz można obejrzeć pod spodem.

Źródło: Sony Music