Bartek Grzanek z nowym teledyskiem już u nas!

BartekGrzanek1

Mamy przyjemność zaprezentować najnowszy teledysk Bartka Grzanka, pt. Szukanie. Pomysł na klip powstał podczas porządkowania materiałów archiwalnych z sesji nagraniowej do płyty „Duch”. Sama piosenka powstała jako jedna z ostatnich, napisana gdzieś w trasie, po koncercie, w pokoju hotelowym.

 

Obraz przedstawia Bartka oraz jego przyjaciół z zespołu podczas pracy studyjnej. Film stał się przez to swoistą pamiątką po tragicznie zmarłym perkusiście – Krzysztofie Szewczyku, który brał udział w nagraniu płyty. Autorem zdjęć i twórcą klipu jest Jacek Łukasiewicz.

Solowa płyta Bartka Grzanka. pt. „Duch” ukaże się 16 października 2015 r.  Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka „Ikar”

Bartek Grzanek debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. W 2000 roku odniósł pierwsze sukcesy z zespołem Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym Rawa Blues Festival 2001). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za pytę „Testosterone” (2003 Universal Music Polska). Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo (2003), Dave’a Gahan’a (2003) i Budgie (2008). Grał na gitarze w zespole Rezerwat. Od 2011 roku jest gitarzystą w zespole Rafała Brzozowskiego.  W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland”, w drużynie Andrzeja Piasecznego. Znalazł się też w finale programu Mam Talent.