Billie Eilish na szczycie Billboard Hot 100

Piosenka „bad guy” trafiła na szczyt Billboard Hot 100, detronizując tym samym „Old Town Road” Lil Nas X. Billie Eilish jest pierwszą artystką urodzoną po 2000 roku, która trafiła na pierwsze miejsce najpopularniejszych utworów w USA.

18-letnia Billie Eilish zanotowała pierwszy numer jeden na Billboard Hot 100 w karierze za sprawą „bad guy”, singla z debiutanckiego (i dodajmy: multi-platynowego) albumu „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”. Przez 9 tygodni kawałek był na drugim miejscu, ustępując jedynie „Old Town Road” Lil Nas X, które spędziło na szczycie zestawienia rekordowe 19 tygodni.

Billie Eilish jest nie tylko pierwszą artystką urodzoną po 2000 roku, która ma pierwsze miejsce za piosenkę i album na listach Billboard, ale również trzecią w historii (po Alanis Morissette i Sinead O’Connor) artystką, których różne utwory znalazły się na szczycie Billboard Alternative Songs airplay chart. „bad guy” jest także na pierwszym miejscu Pop Songs airplay chart oraz pierwszym kawałkiem ze szczytu Alternative Songs, który znalazł się na Hot 100, od czasu „Royals” Lorde.

„WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” ukazało się 29 marca 2019 i zadebiutowało na Billboard 200. Niedawno Billie Eilish pojawiła się na okładkach magazynów „Rolling Stone” oraz „V Magazine” (numer z okazji 20-lecia magazynu). Artystka ma na koncie ponad 15 miliardów streamów na całym świecie.