Okładka singla/Fot. Materiały prasowe

Billie Eilish prezentuje nowy singiel i teledysk 'my future’!

Napisany i nagrany w Los Angeles, wyprodukowany przez FINNEASa, singiel ‘my future’ jest kontynuacją przełomowego debiutanckiego albumu 18-latki ‘WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?’ oraz wydanej na początku 2020 roku przewodniej piosenki do filmu o Jamesie Bondzie ‘No Time To Die.’

Billie Eilish

 Napisaliśmy ten utwór na samym początku kwarantanny. Ta piosenka jest dla mnie bardzo osobista i wyjątkowa. Dokładnie tam była moja głowa w trakcie jej pisania – pełna nadziei, podekscytowana, z szaloną ilością autorefleksji oraz samorozwoju. Ale w kontekście tego co obecnie dzieje się na świecie utwór nabrał nowego znaczenia. Mam nadzieję, że wszyscy znajdziecie w nim wartość dla siebie

Pięknie zanimowany oficjalny teledysk został stworzony przez australijskiego artystę Andrew Onorato. Obejrzyj tutaj:

Dla Billie Eilish rok 2020 rozpoczął się od zdobycia aż pięciu nagród GRAMMY. Była to już 62. edycja wręczania tej prestiżowej nagrody. W lutym Billie wystąpiła w towarzystwie swojego brata FINNEASa podczas gali rozdania Oscarów, gdzie zaprezentowała piękną wersję utworu „Yesterday” The Beatles, zaś wkrótce potem artystka wydała przewodni utwór do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie – „Nie czas umierać” („No Time to Die”).

Nadszedł marzec i Billie  była gotowa do rozpoczęcia swojej pierwszej, wyprzedanej światowej trasy koncertowej WHERE DO WE GO?,  kiedy epidemia COVID-19 uderzyła świat i wstrzymała plany artystki.

Podczas lockdownu, który piosenkarka spędziła w domu w Los Angeles, mając więcej czasu i przestrzeni, Billie przygotowała utwór „my future” – utwór młodej, pewnej siebie kobiety, która kontempluje na temat przyszłości, oznaczając tym samym nowy rozdział dla kultowej nastolatki – pionierki.