Mad-Music.pl

BLADE RUNNER 2049 – cyfrowa premiera ścieżki dźwiękowej Hansa Zimmera już dzisiaj!

Już dzisiaj, na dzień przed polską premierą filmu Blade Runner 2049 do sprzedaży i do serwisów streamingowych trafiła jego ścieżka dźwiękowa.

Muzyka do kontynuacji najsłynniejszego mrocznego klasyka sci fi w historii, czyli Blade Runnera (Łowcy Androidów), jest owocem współpracy dwóch słynnych twórców muzyki filmowej – zdobywcy Oscara Hansa Zimmera (Incepcja, Mroczny Rycerz, Gladiator, Król Lew) i nominowanego do Złotego Globa Benjamina Wallfischa (To, Ukryte Działania, Anabelle: Narodziny zła). Kompozytorzy z powodzeniem kontynuują klimatyczną podróż przez dźwięki, jaką w 1982 rozpoczął Vangelis, używając w tym celu ‘gwiazdy’ tamtych lat – oryginalnych klawiszy Yamaha CS80 i nowinek technologicznych, które idealnie uzupełniają dzieło reżysera Denisa Villeneuve. Pod wrażeniem uzyskanego efektu jest także sam Vangelis: ‘Zimmer i Wallfischer oddają klimat mojego świata, jednocześnie zachowując od niego zdrowy dystans’. Oprócz muzyki instrumentalnej w filmie wykorzystano też utwory Elvisa Presleya, Franka Sinatry a także nowy utwór amerykańskiej wokalistki, nominowanej do Grammy Lauren Daigle. Album na płycie CD trafi do powszechnej sprzedaży już wkrótce, a póki co na stronie oficjalnej filmu dostępnych jest 2049 sztuk specjalnej, numerowanej dwupłytowej edycji soundtracku.
Film ‘Blade Runner 2049’ z  Ryanem Goslingiem, Harrison Fordem i Jaredem Leto w rolach głównych w kinach od 6 października.

tracklista:
1. 2049
2. Sapper’s Tree
3. Flight to LAPD
4. Frank Sinatra: “Summer Wind”
5. Rain
6.Wallace
7. Memory
8. Mesa
9. Orphanage
10. Furnace
11. Someone Lived to This
12. Joi
13. Pilot
14. Suspicious Minds – Elvis Presley
15. Can’t Help Falling in Love – Elvis Presley
16 One for My Baby (And One More for the Road) – Frank Sinatra
17. Hijack
18. That’s Why We Believe
19. Here Eyes Were Gren
20. Sea Wall
21. All the Best Memories Are Hers
22. Tears in the Rain
23. Blade Runner
24  Almost Human – Lauren Daigle

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!