Mad-Music.pl

Igor Herbut autorem lyric video do singla SOWA, promującego najnowszy album zespołu LemON “TU”

Najpierw był występ z gruzińskim chórem Rustavi później podróż do Gruzji, spotkania z ludźmi żyjącymi tu i teraz, czerpiącymi z tradycji, natury. Przyjaźnie. Poznawanie miejsc, które nie znajdują się na turystycznym szlaku. Odkrywanie, smakowanie życia. I nagle myśl, impuls, sytuacje same namawiały, aby właśnie tu nadać obraz Sowie, w Gruzji. Opuszczone monastyry, na ścianach malowidła świętych, z wydrapanymi oczami, niepokojący motyl próbująca wydostać się na wolność. Chęć pokazania co czuje gdy wybrzmiewają słowa SOWY, swoimi oczami podzielić się tym co zawarł w tekście.

„Nie takie były plany. Klip do mrocznego, skomplikowanego utworu? Po co.  Przecież to zobaczy tysiąc osób.  A jednak czasami życie nie idzie zgodnie z planem.  A klip do Sowy nagrał się sam, podczas podróży do Gruzji. To utwór o zaufaniu, nieufności i wszelkich paradoksach z nimi związanych. Taka nasza kolejna historia wbrew temu, co powinniśmy.  Nam się nie da niczego kazać ani nam  zabraniać. Tak to już jest od 5 lat. Zapraszamy do świata w innych barwach. Może jedyną rzeczą, której należy się bać jest sam strach”

Tak powstało pierwsze lyric video zespołu LemON, któremu kształt nadał Igor. To jego obraz, w który ubrał tekst, ułożony z ujęć, klatka po klatce.

„Sowa jako symbol ma totalnie skrajne znaczenia. Dla niektórych ludów była dobrym znakiem, zwiastunem mądrości, dobrego ducha, urodzaju itd. Dla innych – totalnie odwrotnie: zły omen, „gdy sowa na dachu kwili, ktoś umrze po chwili”. Stąd w tekście pojawiło się zdanie o tym, że „sowę przybito do drzwi” – kiedyś przybijano sowy do drzwi stodół, żeby odgonić złe duchy. Gdy zobaczy to człowiek, dla którego sowa jest dobrym znakiem, może się przerazić. Wszystko tu sprowadza się do tego refrenu, że u ludzi często pojawia się niezrozumienie i popełnianie błędów z dobrych pobudek. My w coś wierzymy i coś wydaje nam się dobre, a dla kogoś innego może być totalnie odwrotnie i on tego nie zrozumie. Wydaje mi się, że to jest bardzo ciekawy temat. Zresztą dlatego czasami dla mnie też ludzie i ten świat są niezrozumiali. Dlatego ważna jest rozmowa na różnych płaszczyznach” – mówi Igor

Realizacja pomysłu nie udałaby się bez wsparcia najbliższych i przyjaciół – podziękowania dla Adama Ślagowskiego za wsparcie techniczne i Ani Urbanskiej za udostępnienie zestawu montażowego. Thank you Samvel Markosyan!

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!