BOB DYLAN – nowa studyjna płyta 'Fallen Angels’ w sprzedaży od 20 maja!

Bob Dylan Fallen Angels album cover

12 Kompozycji najsłynniejszych amerykańskich twórców w niezwykłych interpretacjach Dylana – wokalisty, aranżera i lidera zespołu

20 Maja b.r. światło dzienne ujrzy nowe studyjne dzieło Boba Dylana – Fallen Angels. Na album złoży się 12 słynnych amerykańskich utworów napisanych przez najważniejszych i najbardziej wpływowych amerykańskich twórców. Album po raz kolejny ukazuje talent Dylana jako wokalisty, aranżera i lidera zespołu. 37. Krążek w karierze, wyprodukowany przez Jacka Frosta, to pierwsza nowa muzyka barda od czasu wydanego w 2015 roku Shadows In The Night. Fallen Angels już teraz przed premierą zamówić można w  iTunes, a promujący całe wydawnictwo utwór ‘Melancholy Mood’ już teraz odsłuchać można na Vevo.

Tym razem Dylan na warsztat wybrał utwory autorstwa m.in. Johnny’ego Mercera, Harolda Arlena, Sammy’ego Cahna czy Carolyn Leigh. Materiał nagrano w Capitol Studios w Hollywood w ubiegłym roku. Jego poprzedni wybór amerykańskich klasyków – płyta Shadows In The Nightz 2015 roku dotarła do TOP10 list najlepiej sprzedających się płyt w 17 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce. Płyta zyskała uznanie fanów i krytyki, podobnie jak sześć ostatnich dzieł Dylana, okrzykniętych jednymi z najlepszych dzieł w dyskografii tego uznanego artysty. W ciągu ostatnich 18 lat artysta otrzymał liczne nagrody Grammy, Oscara, Złotego Globa, odznaczony został także prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym cywilnym odznaczeniem w Ameryce. Otrzymał nagrodę Pulitzera, dwa doktoraty jak i inne wyróżnienia. W ciągu całej trwającej ponad 5 dekad karierze sprzedał ponad 125 milionów płyt.

Album ukaże się na płycie CD i winylu.

Tracklista Fallen Angels:

 1. Young At Heart
 2. Maybe You’ll Be There
 3. Polka Dots And Moonbeams
 4. All The Way
 5. Skylark
 6. Nevertheless
 7. All Or Nothing At All
 8. On A Little Street In Singapore
 9. It Had To Be You
 10. Melancholy Mood
 11. That Old Black Magic
 12. Come Rain Or Come Shine