Brytyjski zespół tysiąclecia wystąpi w Polsce! alt-J zagrają w stolicy

alt-J to jeden z najbardziej utytułowanych brytyjskich zespołów tysiąclecia. Joe Newman, Gus Unger-Hamilton i Thom Sonny Green wydali cztery albumy studyjne, które łącznie sprzedały się przekroczyła dwa miliony egzemplarzy, a ich piosenki były odtwarzane strumieniowo ponad dwa i pół miliarda razy. Już za chwilę zespół wystąpi w Polsce! Znamy szczegóły.

Kariera zespołu rozpoczęła się wraz z premierą debiutanckiego albumu An Awesome Wave w 2012 roku. Album ten został nagrodzony prestiżowymi nagrodami Mercury Prize i Ivor Novello Award. Dwa lata później druga płyta zespołu, This Is All Yours została nominowana do nagród Grammy oraz Brit. Wydany w 2017 roku album Relaxer od razu znalazł się w pierwszej dziesiątce brytyjskiej listy albumów, zadebiutował na 5. listy albumów Billboard i stał się  drugim albumem alt-J nominowanym do Mercury Prize. Zespół wystąpił w tak prestiżowych miejscach, jak O2 Arena w Londynie i Madison Square Garden w Nowym Jorku. Mają także na koncie liczne festiwale na całym świecie. Obecnie trwa trasa koncertowa zespołu po Europie, w ramach której odwiedzą także Polskę.

alt-J w 2022 roku wydali swoją szóstą płytę, The Dream Płyta to połączenie mrocznych opowieści z Hollywood i Chateau Marmont z prywatnymi historiami członków zespołu. Na The Dream Zarówno piękno, jak i ciemność leżały obok siebie – często płynnie się łącząc.  ten sam utwór, celowy wybór, który procentuje na całej płycie. Sen jest dźwiękiem, a zespół staje się eksperymentujący, bardziej niż kiedykolwiek, naładowany i ożywiony.  The Dream to dwanaście utworów tworzących najpełniej brzmiącą płytę alt-J.

Brytyjski indie rockowy zespół alt-J wystąpi na Letniej Scenie Progresji. Już w sierpniu usłyszymy ich największe hity, m.in.: Breezeblocks czy Left Hand Free. Nie zabraknie także kawałków z ostatniego albumu zespołu jak popularne U&ME.

Koncert zespołu alt-J odbędzie się na Letniej Scenie Progresji w ramach cyklu Gramy doWoli już 16  sierpnia 2023 roku.

Bilety dostępne do zakupu poprzez eBilet, Ticketmaster i na stronie klubu Progresja.