Buka & Rahim podbijają sieć. „Optymistycznie” już w sprzedaży

Buka_&_Rahim_-_Optymistycznie_[okladka_plyty]_Projekt_-_Kamil_Sarnowski

Ponad 3,5 mln – tyle odsłon po miesiącu od premiery liczy najnowszy klip Buki
& Rahima. Obrazek towarzyszy utworowi „Obiecuję Ci” z udziałem Natalii Nykiel. Promuje on album „Optymistycznie”, który tydzień temu trafił na sklepowe półki. 30.10 na MaxFloRecTV pojawił się również „Krok na szczyt”, numer otwierający krążek. Jak się okazuje, utwór „porywa” publikę na koncertach. Kiedy znów usłyszymy go „na żywo”? Sprawdźcie poniżej!

Dwa skrajne punkty na mapie Polski. Dwa pokolenia. Dwie zupełnie różne osobowości. Jedna muzyka, jeden cel. Po znakomicie przyjętych wspólnych singlach Buka & Rahim postanowili zawęzić współpracę. Jej owocem jest album „Optymistycznie” (http://goo.gl/SxJ9w1). To płyta dla słuchacza w każdym wieku. W końcu zawsze jest dobry czas, by naładować się pozytywną energią. A tej na krążku nie brakuje.

Wydawnictwo zawiera 15 premierowych numerów. Rahim i Buka, czołowi gracze polskiego rapu, ukazują w nich nowe wcielenia. Muzycznie w większości bazują na typowo hip-hopowych bitach. W warstwie liryczej, zgodnie z tytułem płyty, przekazują mnóstwo optymizmu. Przenoszą słuchacza w czasie, niejednokrotnie wywołując na jego twarzy uśmiech. „Optymistycznie” to jednak nie tylko pozytywny przekaz i dawka dobrego humoru. To również majestatyczne, emocjonalne i dające do myślenia utwory, jak choćby „Obiecuję Ci”. Singiel ten podbija radiowe i telewizyjne listy przebojów zarówno w Polsce,
jak i za granicą. Znalazł się m.in. na 1. miejscu w polonijnych rozgłośniach w Chicago
i w Watford.

Album „Optymistycznie” dostępny jest w sieci sprzedaży EMPiK, Saturn, Media Markt,
na sklep.maxflo.pl i w dobrych księgarniach muzycznych.

Wokalnie raperów wsparli na krążku wyjątkowi goście. Wśród nich znalazły się żywe legendy polskiego hip-hopu, dopiero debiutujący na rynku artyści, a także przedstawiciele świata alternatywy. Na featuringu pojawili się bowiem: Abradab, Fokus, K2, Kleszcz, Masia i Natalia Nykiel. Za bity odpowiadają: DonDe, Greg/Miliony Decybeli, DiNO, Kris, Grafit, Vixen, DJ BRK i EljotSounds. Autorami cutów i sratchy są DJ-e: Klasyk, Bambus, Avens, Samiryi, BRK i HWR. Bukę & Rahima wspomogli również: Maciek Marzec (gwizd) i Eveline (piano).

Ten długo wyczekiwany album w wersji live mogliście usłyszeć już m.in. 5.11
we wrocławskiej Fabryce Gwoździ. W tym roku na trasie promującej „Optymistycznie” znajdą się jeszcze następujące miasta:

 

  • Kłobuck (Strzelnica) – 27.11;

 

Szczegóły trasy na stronie wydarzenia „Rahim x Buka x Optymistycznie Tour 2015”
na Facebooku (kliknij, aby przejść: https://goo.gl/kGfhVs).

Podczas koncertów z pewnością usłyszymy single: „Optymistycznie”, „Nawyki
i „Obiecuję Ci”. Pojawią się też m.in. takie utwory, jak: „Krok na szczyt”, „Oczami chłopca” czy „Z archiwum twarzy”. Nie zabraknie również solowych numerów Rahima Buki.

Powyższy utwór trafił do odsłuchu dokładnie w dniu premiery płyty, 30.10.
Był niespodzianką Buki & Rahima dla fanów. Premierę poprzedziła jeszcze inna niespodzianka na MaxFloRecTV. Artyści zaprosili odbiorców do udziału w transmisji live wprost z biura Agencji Artystyczno-Wydawniczej MaxFloRec, wydawcy płyty „Optymistycznie”. Fani mogli w czasie rzeczywistym wirtualnie porozmawiać ze swoimi idolami. Stream przerósł najśmielsze oczekiwania wydawcy i samych raperów – wzięło
w nim udział kilka tysięcy osób. Wywiad dostępny jest pod linkiem:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów, MaxFloRec planuje kolejne wywiady
na „żywo”. Najbliższego streamu możemy spodziewać się z udziałem Skorupa
& JazBrothers przy okazji premiery płyty „Ludzie chmur”.

W ramach promocji najnowszego wydawnictwa spod szyldu MaxFloRec, „OptymistycznieBuki & Rahima, oprócz koncertów planowane są również spotkania autorskie w Empikach. Raperów zobaczymy w największych polskich miastach, m.in. 20.11 w Empiku w Silesii City Center w Katowicach i 12.12 w Empiku w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Lista spotkań nie została jeszcze zamknięta. Szczegółów szukajcie na Facebooku Rahima (http://fb.com/rahuene) i Buki (http://fb.com/bedoka).

Patronat medialny nad krążkiem „Optymistycznie” sprawują: RMF Maxxx, Interia, portal
i magazyn „Freestyle”, CGM.PL, Muzodajnia, portal RapDuma.pl, Popkiller.pl, TVP Katowice i gazeta „metrocafe.pl”. Wyłącznym dystrybutorem fizycznej wersji płyty jest firma MyMusic Group. Dystrybucją cyfrową zajmuje się Independent Digital. Albumu szukajcie
na sklep.maxflo.pl (http://goo.gl/YxUahV), empik.com i w salonach sieci Empik!

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)