COLDPLAY zapowiada nowy album i prezentuje nowy singiel!

AHFOD Digital Album Cover

Brytyjska grupa Coldplay zapowiedziała premierę siódmej płyty studyjnej. Następca znakomitego albumu„Ghost Stories” z wiosny 2014 roku, będzie nosić tytuł „A Head Full Of Dreams”, zaś jego premierę wyznaczono na 4 grudnia 2015 roku. Na płycie będzie można usłyszeć wspaniałych gości.

Płytę Guya Berrymana (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne), Jonny’ego Bucklanda(gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Willa Championa (perkusja, chórki, fortepian) i Chrisa Martina (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna), zapowiada singlowa piosenka „Adventure Of A Lifetime”, której już można posłuchać tutaj:

Piosenki na „A Head Full Of Dreams” kwartet nagrywał w Malibu, Los Angeles i Londynie. Produkcję Coldplay powierzyli norweskiemu duetowi Stargate (Tor Erik Hermansen i Mikkel Storleer Eriksen) oraz wieloletniemu współpracownikowi Rikowi Simpsonowi. Na albumie pojawią się wspaniali goście, między innymi Beyoncé, Noel Gallagher, Tove Lo i Merry Clayton. Anglicy zawarli na płycie 11 piosenek oraz jeden ukryty utwór, „X Marks The Spot”.

„A Head Full Of Dreams” jest następcą wspomnianego „Ghost Stories”, który okazał się wielkim sukcesem i sprzedał się na całym świecie w blisko czterech milionach kopii. W Polsce album z 2014 roku dotarł na szczyt listy OLIS i pokrył się platyną.

Coldplay nie zagrał regularnego tournée po „Ghost Stories”. Tym razem to się zmieni. Muzycy zapewniają, że po ukazaniu się „A Head Full Of Dreams” wyruszą w trasę koncertową po całym świecie.

Tracklista płyty „A Head Full Of Dreams”:

 1. A Head Full Of Dreams
 2. Birds
 3. Hymn For The Weekend
 4. Everglow
 5. Adventure Of A Lifetime
 6. Fun
 7. Kaleidoscope
 8. Army Of One
 9. Amazing Day
 10. Colour Spectrum
 11. Up&Up