LemON prezentuje teledysk do utworu Do świąt. Premiera Etiudy Zimowej już za tydzień.

Etiuda zimowa – tak zatytułowany jest trzeci studyjny krążek zespołu LemON, który ukaże się 13 listopada 2015 roku. Igor Herbut i jego koledzy, po dwóch platynowych i nominowanych do Fryderyków albumach, proponują album z idealną muzyką na zimę.

Etiuda zimowa

Już dzisiaj zespół prezentuje teledysk do utworu Do Świąt, czyli ostatniego utworu na krążku, o którym muzycy mówią w następujący sposób:

Jest ostatni – choć w pewnym sensie jest pierwszy… Jest dla nas ważny… Jest w nim dużo ciszy, a cisza to część muzyki… Nie usłyszycie na nim żadnych instrumentów poza fortepianem i głosem… Ale one tam są. Czujecie? ”Do świąt” jest prologiem, zapowiada to, co się wydarzy. Jest dla nas jak te 5 sekund, kiedy spada na Ciebie pierwszy płatek śniegu w roku. Kiedy jeszcze się zastanawiasz, czy Ci się przywidziało czy to już on…

Posłuchajcie, zobaczcie… Trzymajcie się ciepło, byle do świąt, kochani!

Na Etiudzie Zimowej znalazło się 11 utworów, w tym kolędy i pastorałki w czterech językach: po polsku, łemkowsku, białorusku i ukraińsku oraz autorskie kompozycje zespołu.

Utwory pochodzą z różnych tradycji, ale wyrażają tego samego ducha, ten sam spokój, miłość, ciepło i wiarę. To utwory, na których się wychowaliśmy i te, które napisaliśmy sami, jako wyraz tęsknoty za takimi dawnymi, najprawdziwszymi świętami, bez komercyjnej gorączki. Rodzinnymi i uduchowionymi – tłumaczy Igor. Nie ma na płycie komputerowych dzwoneczków i tupotu reniferów, jest za to muzyczna zamieć, która przeplata się z ciepłem żywych instrumentów, które mają struny, blaszki, drewniane młoteczki… dają muzyce życie i prawdę.

_Z3A9154_

Album można zamawiać w przedsprzedaży pod adresem: http://www.empik.com/etiuda-zimowa-lemon,p1116336966,muzyka-p.

Utwór Do Świąt dostępny jest również w:

iTunes – http://apple.co/1Hwayuf
Spotify – http://spoti.fi/1RAVT6O
Tidal – http://bit.ly/1iHhJcJ
Deezer – http://bit.ly/1HfrrhV

Jeśli chcecie przeżyć emocje Do świąt na żywo, zapraszamy na specjalne koncerty zimowe:

ŁÓDŹ, WYTWÓRNIA, 28 listopada 2015 – https://www.facebook.com/events/414283772109356/

WARSZAWA, STODOŁA, 29 listopada 2015 – https://www.facebook.com/events/943173939086649/