Fot. Materiały prasowe

Do tańca na smutno i na wesoło – mini-album RAYE

RAYE wydała mini-album „Euphoric Sad Songs”. To idealna propozycja do tańczenia na smutno i na wesoło.

Na „Euphoric Sad Songs” trafiło 9 utworów, nad którymi wokalistka pracowała przez ostatni rok. Jak mówi sama RAYE:

Ten projekt to podróż przez 9 etapów żalu. Pierwsza piosenka to dość epicka power ballada, a potem dochodzimy do ostatniego kawałka, w którym można stwierdzić z pełnią szczerości, że twoje serce jest uleczone. Jestem bardzo dumna z tego wydawnictwa i nie mogę doczekać się, aż posłuchacie go w całości. Mam nadzieję, że spodoba się wam ten wycinek mojej duszy.

RAYE

„Euphoric Sad Songs” to m.in. świetnie przyjęte single „Please Don’t Touch” czy „Natalie Don’t” – współczesna odpowiedź na „Jolene” Dolly Parton. Na wydawnictwo trafiły także kawałki nagrane wspólnie z DJ Regardem czy Rudimental.

W 2020 RAYE zanotowała kilka ważnych sukcesów. Jej utwór „Secret” ft. DJ Regard trafił do Top 10 zestawienia singli w Wielkiej Brytanii i zdobył ponad 160 mln streamów. „Tequila” z Jaxem Jonesem i Martinem Solveigiem otrzymała tytuł srebrnej płyty w UK, a na całym świecie zdobyła ponad 60 mln streamów. „Natalie Don’t” trafiło na playlisty Capital FM i BBC Radio 2, a BBC News okrzyknęło utwór „funkowym, współczesnym spadkobiercą” wielkiego hitu Dolly Parton „Jolene”.

RAYE ma ponad miliard streamów oraz podwójną platynę, złoto i dwa srebra za utwory, które napisała dla innych artystów. Komponowała m.in. dla takich gwiazd jak John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Little Mix, Hailee Steinfeld, Quavo, Normani, Ellie Goulding, Jax Jones, Khalid, 6LACK i Jessie Reyez. Współpracowała także z największymi producentami i songwriterami na świecie: w tym gronie są m.in. David Guetta, Diplo, Bloodpop, Andrew Watt, Jin Jin, Kamille, Julia Michaels, Fraser T Smith, Fred Ball oraz Justin Trantor. RAYE jest współautorką „Bigger” Beyoncé, utworu otwierającego album inspirowany nowym „Królem Lwem”.

RAYE zajęła trzecie miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2017, otrzymała też nominację do BRIT w 2018 za wspólny singiel z Jaxem Jonesem. Występowała m.in. jako support Rity Ory, Halsey i Khalida.