Fot. Materiały prasowe

Don Diablo przenosi się do lat 80’

We współpracy z Denzelem Chain’em zakłada nową grupę Camp Kubrick.

Don Diablo odbija od swojego tradycyjnego futurystycznego, housowego brzmienia i we współpracy z Denzelem Chain’em zakłada nową, inspirowaną latami 80’ grupę Camp Kubrick. Nazwa nowego projektu nawiązuje do reżysera Stanleya Kubricka, a inspiracje artyści czerpią między innymi z Toto, Lionela Richie’go, filmów „Powrót do Przyszłości”, „Niekończąca się opowieść i „2001: Odyseja kosmiczna”. Pierwszy singiel Camp Kubrick – „Johnny’s Online” to zaledwie przedsmak tego co czeka słuchaczy. W nowym singlu usłyszymy charakterystyczne brzmienie analogowych syntezatorów i głos Denzela, który przypomina Matt’a Healy’ego z The 1975. To skoczny utwór, który wzbudza poczucie nostalgii, nawet w osobach, które nie pamiętają lat 80’.

Zawsze doceniałem popową muzykę z lat 80’. Sprawia, że czuje się nostalgicznie,  ale przenosi mnie też w czasy kiedy wszystko było prostsze. To początek ekscytującej przygody w świecie futurystycznego retro. Poznałem Denzela przez wspólnego znajomego w zeszłym roku w Los Angeles i okazało się, że mamy wiele podobnych poglądów i pomysłów. Można powiedzieć, że od razu się polubiliśmy

Don Diablo

Najbardziej rozpoznawalna postać ze sceny muzyki dance, Don Diablo ostatnio znalazł się na 6. miejscu listy Top 100 magazynu DJ Mag. Artysta ma na swoim koncie wiele hitów wliczając w to między innymi ostatni „Survive”, czyli kolaborację z Emeli Sandé oraz Gucci Mane’em. Wśród artystów, którzy współpracowali z producentem znajdują się m. in. Jessie J, Ed Sheeran, Rihanna, Coldplay, Mark Ronson, czy Miley Cyrus.