Elly Tess wraca z nowym singlem “Ghosting”

“Ghosting” jest drugim singlem polskiej artystki mieszkającej w Los Angeles. Dynamiczny utwór zaskakuje melancholijnym tekstem oraz energetycznym beatem. Premierze zaplanowanej na 18 stycznia towarzyszy hipnotyzujący teledysk, w którym artystka daje się poznać z bardziej zmysłowej strony.

Elly Tess zadebiutowała na polskim rynku muzycznym utworem “sad girl”. Artystka tworzy emocjonalne teksty, w których porusza tematy związane ze zranieniem miłosnym. “Ghosting” (od ang. “ghost” – duch) ukazuje obecnie znane zjawisko, charakteryzujące się nieodpowiadaniem na wiadomości i telefony oraz ignorowaniem drugiej osoby w celu zakończenia relacji. Szczególnie w przypadku komunikacji online można zaobserwować wzrost tego typu zachowań. Elly Tess w najnowszym singlu daje do zrozumienia, że osoba, o której śpiewa nie potrafi definitywnie zakończyć związku. Zawieszona w niewiadomej wokalistka, wypowiada melancholijne życzenie “wish you were ghosting” (“chciałabym, żebyś zniknął”).

Podobnie jak debiutancki singiel “sad girl”, najnowsza piosenka również powstała we współpracy z duetem polskich producentów znanych jako Hotel Torino. Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór mają za sobą takie sukcesy jak nominacje do Fryderyków i współtworzenie utworu, dzięki któremu Viki Gabor wygrała Eurowizję w 2019 roku.

“Ghosting” wyróżnia się także klimatycznym teledyskiem nakręconym w Los Angeles. Artystka daje się poznać z innej strony – tym razem zamiast łez na policzkach ma idealny makijaż, a białą sukienkę z teledysku do “sad girl” zamienia na srebrny top oraz biżuterię w stylu glamour.

Ghosting jest dla mnie manifestem frustracji. (…) Nie ma nic bardziej tchórzliwego niż zatrzymywanie przy sobie osoby, z którą już nie chce się być. To paradoksalne, ale pragnęłam, aby ktoś na kim bardzo mi zależało, zerwał ze mną wszelki kontakt, bo sama nie miałam na to siły.

Elly Tess o utworze

Elly Tess (ur. 07.09.1996, Łódź) – pisarka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Na rynku muzycznym zadebiutowała singlem “sad girl”. Artystka od 13. roku życia mieszka w USA. W 2013 roku wydała powieść dla młodzieży z gatunku fantasy pt. „Szafir”. W 2020 roku ukończyła University of California in Los Angeles (UCLA) na kierunkach filozofia i przemysł muzyczny. Drugi singiel “Ghosting” daje wgląd w głęboką uczuciowość artystki, która w odważny sposób komunikuje swoje uczucia w stosunku do kogoś, kto pojawia się w jej życiu, by za chwilę zniknąć.