Eurowizja 2014: Austria triumfuje, Polska OSZUKANA ląduje na 14 miejscu. [Video]

r-600,0-n-1048196IOcV_eurowizja_2014_donatan_i_cleo_eu

Za nami 59. Konkurs Piosenki Eurowizji!

Jubileuszowy, 60. finał Eurowizji odbędzie się w Wiedniu. Wyniki tegorocznej edycji konkursu nie są zaskoczeniem. Zwyciężył Thomas Neuwirth znany lepiej jako Conchita Wurst lub „kobieta z brodą”. 26-latek z Austrii otrzymał 290 głosów i zajął pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Holandii z 239 głosami. Kraj reprezentowali The Common Linnets – Calm After The Storm

Trzecie miejsce należy do Szwecji, której przyznano 218 punktów. Sanna Nielsen – Undo to nie tylko piękne śpiewanie ale również zjawiskowe, świetlne show.

Niestety mimo nadziei Polaków Donatan i Cleo znaleźli się dopiero na 14 miejscu.

 

Zobacz także jaki wpływ na ostateczne wyniki ma jury:

 

Według plotek i OFICJALNYCH informacji krążących po internecie reprezentacja Polski powinna zająć piąte miejsce, gdyż z podsumowania samych sms-owych głosów Donatan i Cleo uzyskali aż 164 głosy.

BARDZO WAŻNE! Ludzie wybrali CLEO! Właśnie otrzymaliśmy dane o ilości głosów/punktów oddanych na nasz występ przy pomocy Waszego głosowania sms. Okazuje się że wyglądało to tak ( 12 punktów to maks z danego kraju ) :

Norwegia 12
Irlandia 12
Ukraina 12
Wielka Brytania 12
Holandia 10
Islandia 10
Austria 8
Białoruś 8
Włochy 8
Belgia 7
Dania 1
Macedonia 8
Francja 8
Niemcy 8
Grecja 6
Węgry 4
Łotwa 1
Litwa 7
Malta 2
Mołdawia 3
Hiszpania 5
Szwecja 8
Szwajcaria 4

Razem: 164
Gdyby liczyły się głosy słuchaczy CLEO zajęłaby 5 miejsce według zebranych punktów – niestety decyzyjne jest również „żyri” które dając 0 punktów w danym kraju może całkowicie zniwelować nadaną przez ludzi maksymalną liczbę punktów…NIE WAŻNE KTO GŁOSUJE WAŻNE KTO LICZY GŁOSY ( niestety ).
Moim zdaniem oszukani zostali ludzie którzy wydali masę pieniędzy na sms-y. „Żyri” może forsować swoje ideologie i starać się wybierać tego kto pasuje im ze względów polityki czy orientacji. Dlatego dla mnie liczy się głos ludzi wysyłających sms-y – dziękuję Wam za to że jesteście wspaniałymi ludźmi i nie żal Wam było czasu i pieniędzy żeby zagłosować na CLEO. Szacunek ! 🙂 – piszę na swoim facebooku Donatan.

 

Post użytkownika Donatan.