FLETCHER składa hołd Katy Perry i całuje dziewczyny

FLETCHER, amerykańska wokalistka i autorka piosenek, zaprezentowała oszałamiający nowy singiel „girls girls girls”, będący śmiałą wariacją przełomowego przeboju Katy Perry „I Kissed a Girl”. 

Z pełnym błogosławieństwem Perry, „girls girls girls” to kolejny krok wsparcia dla społeczności LGBTQ+. Podczas gdy hit z 2008 roku traktował głównie o seksualnej ciekawości i wyzwoleniu, FLETCHER postanowiła wykorzystać piosenkę, by jak najgłośniej i najdosadniej wyrazić swą queerową tożsamość. – To nie jest jakaś faza – podkreśla.

Singiel wyprodukowany z pomocą Kito (współtwórca jej pokrytego złotem przeboju „Bitter”), ugruntowuje pozycję FLETCHER jako jednej z najbardziej fascynujący queerowych ikon swego pokolenia. Z refrenem częściowo zapożyczonym z „I Kissed a Girl”, utwór stanowi hołd dla przeboju Katy, a jednocześnie przybliża charakterystyczny styl FLETCHER. Innymi słowy, „girls girls girls” to minimalistyczny, alt-popowy numer z hipnotyzującym wokalem oraz bezpruderyjną opowieścią.

– Piosenka „I Kissed a Girl” odegrała kluczową rolę, gdy dorastałam i odkrywałam samą siebie – opowiada FLETCHER. – Pamiętam, że mama odwoziła mnie do szkoły, kiedy w radiu wybrzmiało „I Kissed a Girl”. Mamę zatkało, gdy usłyszała tekst, a ja wtedy pomyślałam: „cholera, może ja wolę dziewczyny”. Pod wieloma względami ten utwór towarzyszył mi w długiej podróży, podczas której odkrywałam siebie, swoją seksualności i uczyłam się, jak być w tym wszystkim odważną i nieskruszoną. „girls girls girls” to wyraz wolności, to moje święto. W tym utworze przedstawiam swoją perspektywę, swoją podróż, jednocześnie oddając hołd piosence, która towarzyszyła mi odkąd wszystko się zaczęło.

„girls girls girls” już inspiruje, towarzysząc filmikom, które pojawiły się na TikToku. Singiel jest następcą wydanego w czerwcu „Healing”, które „NME” określiło mianem „ody dla wewnętrznej siły”. Klip do „Healing” (którego reżyserkami były FLETCHER i Ava Rikki) sprawił natomiast, że „V Magazine” napisał: „FLETCHER nie jest kolejną gwiazda popu, jest artystką, a ten teledysk to jej świadectwo”.

FLETCHER pochodzi z Asbury Park w New Jersey. Ukończyła słynny Clive Davis Institute for Recorded Music działający przy New York University. W 2019 wydała debiutancką EP-kę „you ruined new york city for me”, na której znalazł się m.in. jej wielki hit „Undrunk” (kilka tygodni w Billboard Hot 100, pierwsze miejsce Spotify Viral Chart, nominacja do iHeartRadio Best New Pop Artist). Artystka ma na koncie występy m.in. na Bonnaroo, Lollapaloozie, Life is Beautiful i wielu innych prestiżowych festiwalach.

Wydana we wrześniu 2020 roku EP-ka „THE S(EX) TAPES” dotarła na szczyt list przebojów na iTunes, zdobywając świetne recenzje w pismach „Teen Vogue”, „Spin” czy „Paper”. To kolekcja magnetycznych i nastrojowych popowych utworów opowiadających o odkrywaniu samego siebie. Główny singiel z zestawu, „Bitter”, zgromadził już ponad 175 milionów streamów.

Aktywnie wspierając ruch #MeToo, w 2018 roku FLETCHER wydała utwór „I Believe You”, będący wyrazem wsparcia dla ofiar nadużyć seksualnych. Piosenka ma dziś ponad 50 milionów odsłuchów. Jednym z ostatnich utworów FLETCHER jest „Last Laugh”, którego można posłuchać na soundtracku do nagrodzonego Oscarem filmu „Obiecująca. Młoda. Kobieta”.