Mad-Music.pl

Fonetyka – singiel Remote Control/Wiersze Grzegorza Ciechowskiego na nowej płycie zespołu FONETYKA

 
TAG -->

Fonetyka - Remote Control_singiel_cov

– Będzie to album koncepcyjny, składający się z dziewięciu piosenek, które powstaną do wybranych wierszy Ciechowskiego. Założenie jest takie, by mniej więcej co miesiąc publikować jeden utwór. Po publikacji wszystkich dziewięciu singli zamierzamy wydać pełen album. Na początek pokażemy mój ulubiony wiersz z tej książki: „Remote Control” – mówi Przemysław Wałczuk, producent płyty i wokalista zespołu.

–  Remote Control, to wyjątkowe nagranie, ponieważ zaprosiłem do studia Helę Ciechowską, którą w tej piosence będzie można usłyszeć. Udział córki autora tekstu to nie tylko symboliczny zabieg, puszczenie oka w stronę nieśmiertelności… Wrażliwość Heli nadała tej piosence wyjątkowy charakter artystyczny. Generalnie, będzie to płyta zupełnie inna od poprzednich, na pewno lżejsza i nieco akustyczna. Myślę, że to również wyjątkowy album dla nieżyjącego od 15-stu lat autora tych wierszy, którego jeśli pamiętamy, to jako rockmana. Chciałbym aby dzięki Fonetyce, ludzie dowiedzieli się o tym, że Ciechowski był również poetą – dodaje Wałczuk.

Od 2011r formacja Fonetyka, konsekwentnie nagrywa albumy z tekstami literackimi z najwyższej półki. W ostatnich latach nakładem wytwórni Universal formacja wydała muzyczne opracowania poetów wyklętych – „Requiem dla Wojaczka”, następnie „Bursa”- teraz na warsztacie zespołu znalazł się największy poeta polskiego rocka Grzegorz Ciechowski. W 2016 Fonetyka planuje album, którego warstwę słowną wypełnią wiersze z książki ”Wokół Niej” obywatela G.C. Na płycie znajdą się wyłącznie opracowania tekstów, do których Ciechowski nie skomponował muzyki. Projekt powstaje za zgodą Anny Skrobiszewskiej, wdowy po Grzegorzu Ciechowskim. Premiera pełnometrażowego albumu wrzesień/październik 2016.

Wykonawca: FONETYKA
Utwór: Remote Control: https://UmusicPL.lnk.to/wX2Zi
Czas: 2:54
Produkcja: Varsovia Lab.
Wytwórnia: Universal Music Polska
www.fonetyka.net
www.grzegorzciechowski.pl

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

  •  
    TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama