Francuska piosenkarka ALMA już w ten weekend odwiedzi Polskę!

ALMA, ma zaledwie 27 lat, komponuje swoje piosenki oraz potrafi dobrze grać na fortepianie. Swoje umiejętności sprawdza, nie tylko występując przed publicznością, lecz również w domu, kiedy występuje ze swoimi dwoma młodszymi siostrami.

ALMA wkrótce zademonstruje swój wielki talent również w Polsce. Artystka pojawi się na gali French Touch, która odbędzie się w niedzielę, 15 października i będzie transmitowana na antenie TVN od godziny 16:00. Na gali wystąpi też utalentowana Natalia Szroeder oraz wybitna francuska piosenkarka jazzowa ZAZ.

Francuska artystka oprócz muzyki ma jeszcze jedną wielką pasję, podróże. To właśnie od wizyt w Brazylii, USA, Włoszech, zaczęło się poznawanie różnych kultur oraz pojawiła się inspiracja do komponowania. Alma najlepiej poznała Włochy, gdzie miała okazję studiować. W Italii zdobyła dyplom wyższej uczelni z biznesu, by zaraz potem w pełni poświęcić się muzyce. Pasję rozwijała w Paryżu, do którego przeprowadziła się z Włoch. Nad Sekwaną poznała Nazima, kompozytora i wokalistę, który wspomógł ją w pisaniu piosenek na płytowy debiut. Album „Ma peau aime”, wydany w maju 2017 roku, promuje singel „Requiem”.

W pracach nad płytą ALMA uzyskała wsparcie tak znanych we Francji producentów, jak David Gategno (Céline Dion, Louane), Pierre Jaconelli (Benjamin Biolay, Johnny Hallyday), Renaud Rebillaud (Maitre Gims, Black M), Les Skydancers/We are I.V. (Frero Delavega, Vianney), Franck Authié (Irma, Greg June), Jeremy Poligné.