Mad-Music.pl

Premiera nowego albumu Andrzeja Piasecznego „O mnie, o Tobie, o nas”!

Jak Andrzej Piaseczny świętuje 25-lecie pracy scenicznej? Wydaniem kolejnej, fenomenalnej płyty!

„O mnie, o tobie, o nas” zawiera zmysłowe kompozycje Ani Dąbrowskiej i intymne teksty Andrzeja Piasecznego. To płyta nie tylko dojrzała, ale też zaskakująco pogodna. – Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem – mówi o sobie wokalista, równocześnie opisując nastrój albumu. Energia dwóch żywiołów zaowocowała 10 utworami o miłości, przyjaźni i o tym, że każdy dzień wśród najbliższych jest na wagę złota.

Pomysł współpracy z Anią Dąbrowską, pierwszą damą polskiego popu, nie tylko świetną wokalistką, ale też znakomitą autorką piosenek, narodził się ponoć przed dekadą. – Dla nas obojga było oczywiste, że prędzej czy później znowu się spotkamy – przyznaje Piaseczny. – Los zetknął nas ponownie w pierwszej edycji „The Voice of Poland” i znów zamieniliśmy na ten temat kilka zdań: może powinniśmy, może kiedyś, może za chwilę… Kwitło to, więc bardzo wiele lat i wreszcie wydało owoce.

Dojrzałe owoce – trzeba dodać – w postaci 10 zupełnie nowych piosenek. Z jednej strony słychać w nich charakterystyczny sznyt Ani, z drugiej – to bez wątpienia styl i klimat Andrzeja. O pogodzenie dwóch żywiołów w studiu zadbał Michał Przytuła. Stary, dobry znajomy, z którym Piaseczny współpracował jeszcze w latach 90., a którego uchu do dobrej, przebojowej muzyki zawdzięczamy również produkcje Kayah czy Reni Jusis.

Przytuła nadał ostateczną formę utworom, których treść wypływa z osobistych doświadczeń Andrzeja Piasecznego, ale dotyczy spraw znanych nam wszystkim. To piosenki o miłości, przyjaźni i potrzebie bliskości z ukochanymi osobami, czerpaniu radości z tego, co tu i teraz. – Piosenki o uczuciach są uniwersalne – podkreśla wokalista. – Opowiadam, więc o sobie, ale mogą się w tym odnaleźć inni ludzie, jeśli tylko tego chcą.

Zapowiedzią albumu są świetnie przyjęte single „My”  oraz „Wszystko dobrze” , które szturmem podbiły największe rozgłośnie radiowe. Do „Wszystko dobrze” powstał także namiętny teledysk! To intrygujący obraz ulotnej relacji dwojga ludzi. W kadrach piękna i tajemnicza kobieta – w tej roli wystąpiła przyjaciółka artysty – Malwina Wędzikowska.

Nowe utwory będą wykonywane podczas jubileuszowej „25 Tour”, która rozpoczęła się 2 października 2017 i potrwa do grudnia br.

W dniu premiery, 13 października (piątek) o godzinie 18:30 Andrzej Piaseczny i Sony Music Polska zapraszają na spotkanie autorskie artysty (wraz z podpisywaniem albumu „O mnie, o tobie, o nas”) do warszawskiego Empiku Junior przy ulicy Marszałkowskiej 116/122.

Lista utworów „O mnie, o tobie, o nas”:

  1. Z popiołów
  2. Wszystko dobrze
  3.  Na palcach
  4. Czas
  5. My
  6. Twój największy skarb
  7. Cokolwiek potem
  8. God Pride
  9. Do jutra
  10. Ze snów naiwnych
Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!