Gaahls Wyrd i Tribulation na wspólnej trasie zawitają do Polski!

Knock Out Productions zaprasza na dwa koncerty Gaahls Wyrd i Tribulation w Polsce!

Polskie koncerty na trasie Northern Ghosts Tour 2019 odbędą się 5 marca w poznańskim klubie U Bazyla oraz dzień później 6 marca w warszawskiej Proximie.

GAAHLS WYRD (Norwegia) black metal:

W metalowym świecie osobnika o pseudonimie Gaahl przedstawiać nie trzeba. Muzyk „zjadł zęby” na graniu ciężkiej muzyki w kultowym zespole Gorgoroth. Po zakończeniu współpracy z Einarem Selvikiem w Wardrunie oraz rozwiązaniu działalności zespołu God Seed, zebrał w 2015 roku kilku kolegów i wspólnie założyli grupę pod szyldem Gaahls Wyrd. Wspomnianymi muzykami są cenieni norwescy metalowcy: Lust Kilman (gitara; Grimfist, Sahg, God Seed), Stian „Sir” Karstad (gitara, Djerv, Nidingr, Trelldom, God Seed), Frode „Eld” Kilvik (gitara basowa, Krakow, Aeternus) i Baard Kolstad (perkusja, Leprous, Borknagar). Powołali oni do życia grupę hołdującą tradycyjnej odmianie norweskiego black metalu, ale nie zapomnieli o nadaniu jej aury mistycyzmu i tajemnicy.

TRIBULATION (Szwecja) death metal, dark metal, rock alternatywny:

Johannes Andersson (gitara basowa, wokal), Adam Zaars (gitara), Jonathan Hultén (gitara) i grający w Tribulation od 2017 roku bębniarz Oscar Leander nie stoją w miejscu. Zaczynali od wściekłego, mrocznego grania na debiutanckim albumie „The Horror” oraz wydanym cztery lata później, w 2013 roku, krążku „The Formulas Of Death„. Niemałym zaskoczeniem dla fanów były pojawiające się na albumie „The Children Of The Night” z 2015 roku niemetalowe elementy. Oblicze zespołu stało się bardziej mroczne, ale zarazem klimatyczne. Kontynuacją rozwoju grupy jest wydany w styczniu 2018 roku album „Down Below„. Nie można zaprzeczyć, że Szwedzi grają muzykę dopracowaną technicznie, inteligentną i przemyślaną, która zadowoli najbardziej wybrednego słuchacza.

Te dwa genialne zespoły na trasie będzie supportować UADA (black metal prosto z USA) oraz Idle Hands (grupa łącząca heavy metal z elementami rocka gotyckiego).

Kiedy: 5 marca (wtorek) 2019
Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 6 marca (środa) 2019
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
oraz Eventim.pl